Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna aasta linnakodanikuks valiti Hildegardi kogukonnaaia eestvedaja Aigi Heinonen

Tallinna aasta linnakodanikuks valiti Hildegardi kogukonnaaia eestvedaja Aigi Heinonen

Tänavuseks aasta linnakodanikuks valiti Aigi Heinonen, kelle eestvedamisel rajati Tallinna vanalinna Hildegardi kogukonnaaed.

Tallinna Linnavolikogu esimehe Maris Silla sõnul on Aigi Heinoneni loodud kogukonnaaed ehe näide sellest, kuidas ühelt poolt tugevdab koostegutsemine ühise eesmärgi nimel kogukonda, kuid loob ka võimaluse väärtustada ajaloolist pärandit ning keskkonnasäästlikku mõttemaailma. „Mul on  siiralt hea meel, et Tallinnas juba üsna levinud kogukonnaaiad on jõudnud ka vanalinna ning muudavad meie unikaalset pärandit mitmekesisemaks,“ lisas Sild.
 
Aasta linnakodanik Aigi Heinonen ütles, et tiitel on tunnustuseks kogu vanalinna elanikkonnale. „Mul on hea meel, et selle teoga muutub vanalinna elanik nähtavaks,“ ütles ta. „Et on näha, et vanalinlane on iseloomuga, kaalukas ja tegus,“ lisas laureaat. Aigi Heinoneni sõnul andis kogu projekti vältel energiat idee sellest, et tänu aiale vanalinna kogukond üha seotumaks muutub. „Sealt see energia tulebki - üksteiselt,“ tunnustas aasta linnakodanik kaasteelisi.
 
Tallinna linnavolikogu valib aasta linnakodanikku 2018. aastast, et tunnustada Tallinna linna kodanikke, kes on möödunud aasta jooksul andnud oma panuse Tallinna rahvusvahelise maine parandamisele, linnaelu edendamisele, paremaks tegemisele ja muutmisele või on saatnud korda erilise teo. Esitatud kandidaatide seast tegi valiku komisjon, kuhu kuulusid kõikide linnavolikogus esindatud fraktsioonide esindajad.
 
Aasta linnakodaniku aunimetus ja sellega kaasnev meene anti üle tänasel Tallinna Linnavolikogu istungil.
 
Fotol on Aigi Heinonen ja Tallinna Linnavolikogu esimees Maris Sild.
 
Teate edastas:
Kris Süld
[email protected]