Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna avalikud rannad on suvehooajaks valmis

Tallinna avalikud rannad on suvehooajaks valmis

Tänasest on pealinna viis avalikku supelranda rannahooajaks avatud. Oma igasuvist valvet alustasid neis ka G4S-i rannavalvurid.

„Tallinn avab ka sellel aastal viis avalikku randa - Pirital, Kakumäel, Stroomis, Harku järvel ja Pikakaris. Kõik nimetatud rannad on suvitajate vastuvõtuks valmis. Korda hoiab ja ohutust tagab nagu eelmistelgi aastatel meie hea koostööpartner G4S, avaliku korra ja heakorra tagamisel töötavad munitsipaalpolitsei ja G4S koos. Tegemist on meie varasemast tuttava usaldusväärse partneriga, kes võitis ka selle aasta riigihanke randades järelevalve tegemiseks,“ ütles Tallinna abilinnapea Tiit Terik, kelle sõnul alustab rannavalve oma tööd olenemata ilmast.

Terik loetles üles ka suuremad murekohad, milleks on mupo seisukohast nii haljasalal kui ka teisi sõidukeid kinni parkivad autod. „Lapsevanematele tuletame meelde, et nende kohus on tagada lapse turvalisus avalikus rannas viibimise ajal. Väikeste lastega randa minnes on suureks abiks käele kinnitatav käepael, kus kirjas vanema nimi ja telefon, käepaelu saab rannavalve käest. Meeles tasub pidada, et alkoholi tarbimine ja suitsetamine rannas on keelatud, klaasist joogipudelid, mis randa on jäetud on suureks ohuks nii inimestele kui loomadele. Rannavalve meedikute suurim väljakutse on eeskätt klaasikildudest põhjustatud lõikehaavad,“ rääkis abilinnapea.

Kokku on suvisel hooajal randades abiks 38 rannavalvurit. Pikimate rannaaladega Stroomil ja Pirital on korraga kohal neli rannavalvurit, ülejäänud kohtades kaks G4S töötajat. Igas punktis on ka meditsiinitöötaja, kes vajadusel esmast abi osutab. Randades avaliku korra ja heakorra tagamisel on lisaks mupo tavapatrullile on sellel aastal abiks ka jalgrattapatrull.