Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Haridusamet pikendab elukohajärgse kooli taotluste vastuvõttu

Tallinna Haridusamet pikendab elukohajärgse kooli taotluste vastuvõttu

Tallinna lapsevanemad saavad veel kuni 25. märtsini esitada taotlusi elukohajärgse kooli määramiseks 2025/2026. õppeaastal esimesse klassi astuvatele lastele. Koolikohustuslikku ikka jõuab tänavu üle 4500 lapse, Tallinna Haridusamet ootab taotlust või koolikohast loobumise teadet veel rohkem kui 1000 lapse kohta.

Lapsele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saavad esitada rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Taotluste esitamine toimub eKoolis. Lapsevanemate esitatud taotlused on koolikoha määramisel olulised, sest ainult sealt saab vajalikku infot õdede-vendade õppimisest koolis ja pere koolieelistusest.  

Abilinnapea Aleksei Jašin nentis, et kui aasta tagasi tundsid esimese klassi lapsevanemad seoses eestikeelsele õppele üleminekuga teatavat ebakindlust, siis tänaseks on suuremad mured ületatud – nii lapsed, õpetajad kui ka vanemad on uue olukorraga hästi kohanenud. „Aitäh kõigile lapsevanematele, kes on juba esitanud taotluse. Järgmisel õppeaastal alustab juba teine lend esimese klassi õpilasi eestikeelsel õppel. Esimese aasta tulemused näitavad, et see muutus on olnud positiivne ja vajalik. Lapsed, õpetajad ja vanemad on kohanenud ning saanud juurde enesekindlust, mida toetame ka edaspidi erinevate meetmetega,“ ütles abilinnapea. „Alates järgmisest õppeaastast on Tallinna linn seadnud eesmärgiks, et esimestes klassides ei oleks rohkem kui 24 õpilast, et luua lastele toetavam ja kvaliteetsem õpikeskkond.“

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega. Lapsevanematel, kelle lapsed on juba saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja taotlust esitada.  

Kui laps on rahvastikuregistri järgi Tallinna elanik, kuid ei vaja kohta Tallinna munitsipaalkooli esimeses klassis (läheb erakooli, asub õppima teises omavalitsuses, läheb kooli välismaal, on saanud koolipikenduse otsuse), palume lapsevanematel sellest Tallinna Haridusametit teavitada, vastav vorm on leitav veebilehel. Kui taotlust ega loobumisteadet ei ole esitatud, määratakse kool lapse rahvastikuregistrijärgse elukoha aadressi alusel. 
 
Teate määratud koolikoha kohta saab eKoolis taotluse esitanud vanem oma e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Hiljemalt 10. juuniks tuleb lapsevanemal koolile teatada, kas laps hakkab seal õppima või mitte. Kinnitamata koolikohad võib kool alates 11. juunist komplekteerida oma vastuvõtu tingimuste ja korra järgi.  


Septembrist 2025 laieneb Tallinna haridusvõrk kahe uue põhikooli võrra – Tallinna Põhjatähe Põhikool (Karjamaa 18) ja Tallinna Avatud Kool (Auna 6). Need koolid aitavad leevendada kiiresti kasvava Põhja-Tallinna koolikohtade nappust ning pakuvad peredele kaasaegset ja kodulähedast haridust. Tallinna Põhjatähe Põhikoolis alustavad 2025/26. õppeaastal ainult esimesed klassid, kooli komplekteerimine toimub järk-järgult. 

Lisainfo: Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a), telefon 640 4590,
e-post [email protected]

Esimesse klassi astumisest