Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna ja Barcelona abilinnapead arutasid ühiste linnaliste väljakutsete üle

Tallinna ja Barcelona abilinnapead arutasid ühiste linnaliste väljakutsete üle

Tallinna abilinnapea Madle Lippus kohtus Barcelona abilinnapea Laia Bonet Rulliga, kohtumisel arutati muuhulgas linnaplaneerimise ja inimkeskse linnaruumi arendamisega seotud väljakutseid.

Tallinna abilinnapea Madle Lippus tõstis esile, et hoolimata suurest elanike arvu erinevusest jagavad Tallinn ja Barcelona samu linnalisi väljakutseid, nagu ühistranspordi kättesaadavus, taskukohane elamine ja linnaruumi ebaühtlane areng. „Andmepõhine linnaplaneerimine on meie jaoks mõlemas linnas keskne, võimaldades linnapoliitika läbipaistvamaks muutmist. Oluline on tagada, et andmed oleksid pidevalt täienevad, avatud ja seiratud,“ ütles Lippus.

Barcelona abilinnapea Laia Bonet Rull külastab Tallinna seoses 16. – 17. novembril toimuva EUROCITIES võrgustiku koosolekuga, mis tõi pealinna mitmed Euroopa linnade esindajad, sealhulgas Helsingi, Braga ja Genti linnapead, Barcelona abilinnapea ning teisi poliitikuid.

Laia Bonet Rull, kes vastutab sealse urbanismi, liikuvuse, rohepöörde ja elamumajanduse valdkondade eest, rõhutas samuti andmepõhise linnaplaneerimise tähtsust. „Kuigi Barcelona ja Tallinn on väga erinevad, seisame silmitsi mitmete ühiste väljakutsetega. Oli suurepärane võimalus koos abilinnapea Lippusega Tallinna tundma õppida ja vahetada kogemusi selle osas, kuidas me tegutseme ühiselt, et muuta linnatänavad inimsõbralikumaks ja elamisväärsemaks ning kuidas toetada jätkusuutliku transpordi edendamist,“ sõnas Bonet Rull.

Tallinna ja Barcelona abilinnapead külastasid rekonstrueeritud Vana-Kalamaja tänavat, mida tutvustati kui kaasaegse linnaruumi näidet, Kalamaja vanade puumajade piirkonda, Eesti Kunstiakadeemia hoonet ning Telliskivi loomelinnakut.