Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Jäätmekeskus aitab vabaneda biolagunevatest aiajäätmetest

Tallinna Jäätmekeskus aitab vabaneda biolagunevatest aiajäätmetest

Biolagunevate aiajäätmete vedu on uus teenus, mida pakub Tallinna Jäätmekeskus aiaomanikele kevadiste korrastustööde paremaks korraldamiseks.

Tubli kinnistu omanik kogub talvise aiaprahi ja haljastusjäätmed kokku ning pakendab need 150 liitristesse kilekottidesse. Võib juhtuda, et sügisel langenud lehed ja taimeosad on jäänud ära vedamata. Ära vedu vajavate kottide arv ei ole piiratud. Kui jäätmejaama viimiseks ei ole transporti või pole mahti sellega tegeleda, siis jäätmekeskus vabastab teid aiajäätmetest vähese vaevaga, kui täidate tellimisvormi aadressil https://www.tallinn.ee/et/jaatmekeskus/biolagunevate-aiajaatmete-vedu
Ühe koti ära veo hind koos peale laadimise ja käitlemisega on 2.60€ + käibemaks 22%, seega kokku 3,50 €. Koti kaal ei tohiks ületada 10 kilogrammi. Kui kotid on suuremad 150 liitrist või raskemad kui 10kg, siis neid kaasa ei võeta. Palume sellisel juhul aia-haljastusjäätmed ümber tõsta mitmesse kotti, et mitte ületada piirmäärasid. Tellimus saab täidetud 10 tööpäeva jooksul.
Mõistagi on vajalik täita kõik tellimusvormi väljad ja hea on lisada selgitus kottide täpse asukoha kohta, kus nad kinnistul asuvad. Kotid peavad olema pealt kinni seotud ja neid saab käsitsi tõsta veokisse. Tasumine aiajäätmete veo eest toimub arve alusel,  mis laekub tellija meiliaadressile teenuse täitmisele järgneva kuu alguses.