Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kadaka lasteaias toimus laste konverents "Mina arvan"

Tallinna Kadaka lasteaias toimus laste konverents "Mina arvan"

Teema-aasta hõimukuu raames tõid Tallinna Kadaka lasteaia lapsed kuuldavale kaunid lasteaias kõneldavad keeled kolmandat korda toimuval päris oma konverentsil.

Lasteaia 5-7 aastased lapsed valisid koostöös vanematega endale huvipakkuva teema, valmistasid ette esitluse ja ettekande ning esinesid oma teemadega eakaaslastele. 
Et ettekanded olid tõepoolest laste huvidest lähtuvad, kinnitas lai teemadevalik. Nii näiteks kuulas publik esitlusi alates erinevatest lemmikloomadest, lapsevanemate nutiseadmete kasutamisest, Hiiumaast, dinosaurustest, sünnipäevast, arvutimängust kuni põllumajandusloomade vabapidamise plusside ja miinusteni.
Publik kuulas hoolikalt ning esinejatele esitati rohkelt lisaküsimusi.
Konverentsi moderaator Maili Vaarpu kiidab laste etteasteid: "Ettekandjate tase läheb aasta aastalt paremaks. Üritus toetab laste esinemisjulgust, suutlikkust keskenduda ja sihipäraselt ülesandega tegeleda ning muidugi ei saa alatähtsustada lapsevanemate rolli, kes koos lapsega ettekande ette valmistavad. See on hea harjutus kooliks ettevalmistumisel, kus võrdluseks võib tuua lapse koduse ülesandega sihipärase tegelemisega."
Ettekandega "Hiiumaa on maailma parim koht" esinenud Heliine Siirus tagasisidestab järgmist: "Olen ennegi esinenud ja esinemine mulle meeldis. Samas oli huvitav teisi kuulata, eriti Arora ettekannet koertest".
Alissa Volkov leiab, et sellelaadseid üritusi on vaja. "Ma sain esineda ja enne seda kodus koos emaga õppida. Eriti meeldiski mulle kodus õppimist proovida. Esinemine on väga lahe," ütleb ta.

Suur tänu kõikidele konverentsil osalenutele!
Ksenija Kamenski: Lemmikloomade pidamine
Rayan Boulaich: Kõike dinosaurustest
Iris Lätt: Mina ja tervis
Liise Ingrid Esken: Kui vanemad ei oleks nutiseadmes, siis...
Tormi Ligi: Põllumajandusloomade vabapidamine
Varvara Tšukrejeva: Miks ma mängin isaga mängu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Arora Aron: Koerad
Karolina Kuptsova: Minu lemmikloomad
Tuuli Truubon: Seemnest sirgub taim
Eileen Saks: Reisimine
Heliine Siirus: Hiiumaa on maailma parim koht
Kristella Maria Kaseniit: Sõprus
Emma Adeele Kruusla: Minu pere sünnipäevatraditsioonid
Alissa Volkov: Kalad

Allikas: Tallinna Kadaka Lasteaed