Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kihnu Lasteaed seilab nutikal kursil edasi tänu Euroopa Sotsiaalfondi toetuse läbi saadud digivahenditele

Tallinna Kihnu Lasteaed seilab nutikal kursil edasi tänu Euroopa Sotsiaalfondi toetuse läbi saadud digivahenditele

Tallinna Kihnu Lasteaed osales 2022 sügisel Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt korraldatud taotluste voorus, mille raames oli võimalik täiendada lasteaia digiparki. Lasteaia eesmärgiks oli täiendada juba olemasolevat digiparki uute digivahenditega, mille tulemusena on Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatud projekti "Tallinna Kihnu Lasteaia digivahendite mitmekesistamine" robotid Robobloq rong (2tk), Sphero Indi robot (5tk) ja Interaktiivne põrand Funtronic onEVO (1tk).

Alates veebruarist 2023 jõudsid robotid meie lasteaeda pärast mida alustas lasteaia haridustehnoloog õpetajate ja laste koolitamist digivahendite kasutamiseks. Lapsed nautisid tegevusi digivahenditega ning õpetajad taasavastasid mängulusti iseendas. Tallinna Kihnu Lasteaia personali ja laste koolitamisele järgnes järjepidev uute vahendite kasutamine ning loomulikult ei unustatud ka lasteaias juba varasemalt soetatud digivahendeid. Lisaks iganädalastele õppetegevustele said lapsed mängida interaktiivsel põrandal Funtronic onEvo ka lasteaias toimuvatel esmaspäeviti toimuvatel mänguhommikutel. Laste jaoks olid loomulikult põnevust pakkuvad digivahendid ka Sphero Indi autod, mis tegid laste päeva põnevaks oma vahvate värviliste käskluskaartidega, mille abil lapsed said programmeerida teekondi vastavalt nädalateemadele. Robobloq rong oli vahva kaaslane, mis õpetas lastele tähelepanelikkust, loovust, värve, matemaatilisi mõisteid, koostööd. Kõik digivahendid aitasid lastel orienteeruda erinevat moodi digimaastikul ning erinevaid programmeerimise alustalasid tundma õppida. 

Lisaks Tallinna Kihnu Lasteaia õpetajatele ja lastele viidi läbi kogemuskohvikuid ka teistele Lasnamäe linnaosa lasteaedade lastele ja seal olevale personalile.

 

Suured tänud võimaluse eest soetada digivahendeid Euroopa Sotsiaalfondi kaudu ning nutikaid ettevõtmisi juba uuel 2023/24 õppeaastal.

Haridustehnoloog Kristi Mägi

EL logo.jpg