Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kihnu Lasteaed tähistas rahvusvahelist sallivuspäeva üleskutsega “Igaüks on isemoodi”

Tallinna Kihnu Lasteaed tähistas rahvusvahelist sallivuspäeva üleskutsega “Igaüks on isemoodi”

16. novembril tähistatakse rahvusvahelist sallivuspäeva, mille eesmärgiks on rõhutada erinevate väljendusviiside, rahvaste, kultuuride, inimõiguste ja põhivabaduste austamise ja väärtustamise tähtsust.

Lasteaia väärtuste töörühma üleskutsel vaatlesid lapsed “Kiusamisest vabaks!” programmi poolt loodud esitlust “Igaüks on isemoodi” ja kuulasid taustaks Ave Kumpase samanimelist laulu. Lapsed tutvusid erinevate loomapiltidega ja arutlesid nende oskuste üle. Nii vaadeldi,  kas näiteks ahv ja elevant on sama osavad puu otsa ronijad. Samuti ütlesid lapsed enda kohta, mis neil hästi välja tuleb ja jõudsid selliselt arusaamiseni, et igaüks on milleski meisterlik. Veel uurisid lapsed õpetaja abiga, millistes riikides jutuks olnud loomad elavad. Kunstitöö jaoks valis iga laps endale ühe loomapildi, värvis selle ära ja lõikas välja ning kleepis ühistööle “Igaüks on isemoodi”. Loomade juurde kleepisid lapsed ka riigilippude pildid, kus loomad elavad. Selle abil nad tutvusid selliste riikidega nagu India, Hiina, Tansaania, Venemaa, Iisrael ja palju muud. Looduse hoidmise eesmärgil kasutasid rühmad plakati tegemisel juba varasemate kunstitööde tagumist poolt.

 

Rühmade ühistöödest valmis näitus, mida on võimalik vaadata lasteaia teisel korrusel novembrikuu lõpuni.

 

Oleme tänulikud “Kiusamisest vabaks!” programmi koordinaatoritele, kelle poolt loodud tunnikavad aitavad meil luua sallivamat keskkonda.


Väärtuste töörühma juht Birgit Pikker