Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Kihnu Lasteaia vaimse tervise vitamiinid

Tallinna Kihnu Lasteaia vaimse tervise vitamiinid

Märtsikuu oli Tallinna Kihnu Lasteaias seotud tervise hoidmisega – pöörasime tähelepanu viie vaimse tervise vitamiinile: head suhted, tasakaalustatud toitumine, uni ja puhkamine, meeldivate emotsioonide kogemine ja liikumine. Oluline, et eelnimetatud asjad oleksid tasakaalus, sest tasakaal on peaasi.

Oleme korduvalt teinud näitusi sellest, kuidas meie pered veedavad oma vaba aega. Nüüd tegime üleskutse Tallinna Kihnu Lasteaia naiskonnale -pöörata rohkem tähelepanu iseendale – puhata, nautida loodust, süüa tasakaalustatud toitu, liikuda ja kogeda meeldivaid emotsioone.

Alates 18.03-  01.04 kogus terve Tallinna Kihnu Lasteaed rühmade kaupa igapäevaselt liigutud samme ning kokku saime 2 620 027 sammu terve lasteaia peale. Et motivatsiooni ja liikumist oleks rohkem, siis see väljakutse oli väike võistlus ning meeskonnatöö, sest iga rühma meeskonnaliige oli kõndimisel ja liikumisel oluline ning üldkokkuvõttes võitis rühm, kes kogus kahe nädala jooksul kõige rohkem samme rühma meeskonna peale. Võtjaks osutus Kivikildude meeskond, kes tegi kõige pikema tiiru ning kogus 394 472 sammu. Võitjad said endale motiveeriva nutika ja sportliku auhinna – nutikäevõru iga meeskonna liikme jaoks.

Kuna üheks vaimse tervise vitamiini väljakutseks oli ka iseenda vaimne tervise hoidmine ning sellele tähelepanu pööramine, aprilli alguseks meie lasteaia meeskonna liikmed saatsid pildid oma tegevustest vaimse tervise vitamiinide kohta, mis aitaksid ka teisi meeskonnaliikmeid motiveerida. Saadetud piltidest valmis Tallinna Kihnu Lasteaia õuepaviljonis näitus, mis on avatud kõigile vaatamiseks kuni aprilli kuu lõpuni.

 

Allikas: Õppealajuhataja Marina Moltšanov