Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna lapsed õpivad prügi vähendama ja asju taaskasutama

Tallinna lapsed õpivad prügi vähendama ja asju taaskasutama

Tallinna lasteaedades ja koolides toimus kahe aasta jooksul keskkonnahariduslik programm, mis õpetas lapsi prügi vähendama ja asju taaskasutama. Programmis osales 125 lasteaeda ja 55 kooli ning tegevusi viidi läbi ka avalikel üritustel, ühtekokku oli kaasatud umbes 31 300 last.

Abilinnapea Margot Roose märkis, et õppeprogrammi eesmärk oli tõsta laste keskkonnateadlikkust ja õpetada neile ringmajanduse põhitõdesid. „Kui lapsed õpivad prügi vähendamist ja sorteerimist juba varakult, muutub see harjumuseks kogu eluks,“ ütles Roose. „On tore näha, et programmis osales nii palju lapsi, kes nüüd tuletavad ka oma peredele meelde keskkonnahoiu olulisust.“

Programm kestis 2022. aasta septembrist 2024. õppeaasta lõpuni. Selle aja jooksul viidi läbi 1290 õppetundi: 558 lasteaedades, 565 koolides ja 167 avalikel üritustel. Maskott Prügihunt innustas lapsi taaskasutama ja prügi sorteerima. Samuti tutvustati lastele mereprügi probleemi. Lasteaialastele jagati kokku 15 740 värviraamatut ja õpilastele 15 550 töövihikut keskkonnateemaliste ülesannetega.

Prügihunt rõõmustas lapsi ka paljudel üritustel, nagu LHV Maijooks, noorte laulu- ja tantsupidu, Tallinna vanalinna päevad ja Tallinna Maraton. Koostöös AV Media Partners OÜ-ga valmis õppevideo „Prügihunt õpetab jäätmeid liigiti koguma“, mida näidatakse ERR Jupiter Lasteekraanis ja ETV2-s.

Tallinn on alates 2001. aastast keskendunud laste keskkonnateadlikkuse tõstmisele. „Eri sihtrühmadele suunatud teavitustöö keskkonnasäästlike harjumuste kujundamiseks on äärmiselt vajalik. Kõige tõhusam on see aga kindlasti siis, kui alustada juba maast madalast. Seetõttu jätkame õppeprogrammi läbiviimist lasteaedades ja koolides ka järgmistel õppeaastatel,“ ütles Roose.

Uus programmiperiood algab 15. juunil 2024 ja kestab 14. juunini 2026. Lisaks 5-7-aastastele lasteaialastele ja 1.-3. klasside õpilastele kaasatakse nüüd ka 4. klassid. Programmi viiakse läbi eesti keeles, pakkudes muukeelsetele lastele vajadusel keelelist tuge.

Programmi „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“ viib läbi Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakond koostöös OÜ Üritusturundusega.

Pilt: Prügihunt koos Tallinna Lasteaia Kikas lastega (foto: lasteaia kogu)