Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Lasteaia Delfiin tervisliku toitumise kuu

Tallinna Lasteaia Delfiin tervisliku toitumise kuu

Jaanuar on tervisliku toitumise kuu, mille jooksul toimusid lasteaias erinevad teemakohased lõimitud õppetegevused.

Lasteaia direktori asetäitja majandusalal Tatjana otsustas viia lastega läbi vestluse „Kasulikud joogid“ koos degusteerimisega. Eesmärgiks oli välja selgitada laste maitse eelistused jookide osas ja tutvustada lastele uusi lihtsaid kasulikke jooke ja neid ka maitsta. Valmistati 3 jooki: klassikalist limonaadi, troopiliste viljade kokteili mandlipiimaga ja puuviljakeefiri.

Jookide valmistamise ajal said lapsed teada piimatoodete kasulikkusest, kus kasvavad troopilised puuviljad, miks suurtes kogustes suhkur on ohtlik. Lastele avaldas suur muljet suhkru hävitav mõju hammastele ja selgus, et paljud lapsed on juba katkiste hammaste pärast hambaarsti juures ravil käinud.

Merilõvikeste rühma lapsed kasutasid kaupluste reklaamlehti ja koostasid toidupüramiidi, kasutades kõiki oma teadmisi tervislikust toidust. Et teadmisi läbi mängu kinnistada, mängiti rollimängu „Arsti juures“. Arst esitas haigele küsimusi tervislike eluviiside kohta ja jagas soovitusi toitumise osas. Lapsed olid väga nutikad ja viisid täiskasvanud mõttele, et tulevased toitumisnõustajad tulevad Merilõvikeste seast.

Kaheksajalakese rühmas räägiti muna kasulikkusest. Lastel oli võimalus oma kätega valmistada munast maitsvaid suupisteid- kärbseseeni ja puravikke. Kana- ja vutimunad, juust, hapukoor, maitseroheline, kirsstomatid, paprika ja salatilehed- just nendest toiduainetest valmis kaks taldrikutäit ülimaitsvaid ja superkasulikke suupisteid. Lapsed olid oma valmistatuga väga rahul, sest maitses see ju ülihästi! Vastasime Kiikhobu lasteaia üleskutsele, saata koostatavasse tervislike toitude kokaraamatusse retsepte ja andsime selle retseptiga oma panuse.

Allikas: Ljubov Vassiljeva, Tallinna Lasteaia Delfiin direktor