Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Lasteaias Sinilind avati õpperada

Tallinna Lasteaias Sinilind avati õpperada

Ühel sombusel neljapäevasel päeval, täpsemalt 25-ndal novembril, võis lasteaia hoovis näha huvitavaid tegelasi. Ringi luusisid karu, jänes ja Sinilind. Mõtlesime juba, et lisaks meie lastele käivad nüüdsest lasteaias ka loomad, kuid ei. Neid oli sinna meelitanud hoopis vastvalminud looduse õpperada.

Karu mõtles, et õpperaja kaardi varjualusest saaks hea majakese, kuhu talveks magama minna, jänes otsis kaardilt porgandeid. Koos laste ja Sinilinnuga jõuti aga järeldusele, et magada seal ei saa ja porgandeid ka pole, küll aga juhatab kaart kätte, mis puud ja vaatluspunktid asuvad õpperajal. Kui koos loomadega mängud mängitud ja tantsud tantsitud, suundusid lapsed õpetajaga õpperajale, kus neid ootasid erinevates punktides vastavalt vanusele ülesanded.

Väiksemad lapsed said õpperajal sorteerida palle värvi järgi, liuelda lehekestena ringi ja kuulata muinasjuttu. Suuremad lahendasid ristsõna ja mängisid „Looduse bingot“. Hoolimata vihmast, natuke läbiligunenud ristsõna lehtedest ja poristest nägudest oli ääretult vahva ettevõtmine. Laste rõõm oli siiras ja näod elevil.

Tallinna Lasteaed Sinilind on liitunud tervistedendavate lasteaedade võrgustikuga ning järgib oma tegemistes J. Käisi põhimõtteid. Vastvalminud õpperada on hea võimalus tutvuda loodusega läbi nelja aastaaja, tegutseda nii iseseisvalt kui õpetaja juhendamisel ning saada teadmisi vahetus keskkonnas. Õues tegutsemine toetab laste tervist ja on teretulnud vaheldus tubastele mängudele.

Allikas: Tallinna Lasteaed Sinilind