Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Lastekodu avas väikelaste turvakodu uued kodused ruumid

Tallinna Lastekodu avas väikelaste turvakodu uued kodused ruumid

Tallinna Lastekodu osutab nüüdsest väikelaste turvakodu teenust uuel aadressil Pähkli 15/14 (varem Sõpruse pst 248). Uued kodused ruumid asuvad Tallinna Lastekodu endises peremajas, mis selleks otstarbeks ümber kohandati.

Abilinnapea Betina Beškina sõnul jõuavad turvakodusse lapsed, kes on üle elanud midagi sellist, mida ükski inimene ei peaks kogema. „Turvakodu eesmärk on tagada turvaline keskkond lapsele, kes vajab kriisiolukorras ajutist eluaset, hooldamist, kaitset, nõustamist ning abi, olles kogenud füüsilist, vaimset või seksuaalset vägivalda, hülgamist või hooletusse jätmist. Uutes ruumides on loodud toetav ja hubane miljöö, kus laps saab rahuneda ja tunda, et temast hoolitakse,“ rääkis Beškina. „Uute ruumide valmimisega laienes ka vanuserühm, kes turvakodusse saab tulla. Kui varem osutati väikelaste turvakodus teenust 0–3-aastastele lastele, siis nüüdsest saavad seal viibida eelkooliealised lapsed kuni 7. eluaastani. Vajadusel, kui turvakoduteenust vajab mitu sama pere last, saavad siin viibida ka vanemad lapsed.“

Vastavatud turvakodus on kokku seitse kohta. Olemas on kõik vajalik selleks, et tagada lapse füüsilise heaolu – hubased ruumid, eakohased vaba aja veetmise võimalused ja lisaks veel avar õueala. 

Turvakodu teenus on lühiajaline ning võimalikult kiiresti teeb kohaliku omavalitsuse üksus otsuse lapse edaspidise elu korraldamiseks. Osa lapsi pöördub tagasi koju, kuid vahel ei ole see võimalik ja laps võib vajada asendushooldust, eestkostet või lapsendamist. Mida kiiremini selgub lapse edasine elukorraldus, seda parem ja stabiilsem on see lapse jaoks. Tallinna linnaosade laste heaolu spetsialistid ja Tallinna Lastekodu on töötanud selle nimel, et laste turvakodus viibimise aeg oleks järjest lühem.

Mida väiksem laps, seda olulisem on, et kriisiolukorras saaks ta viibida perekeskkonnas, kus tema eest hoolitseks üks kindel turvaline inimene. Selliseks turvakodu perepõhiseks alternatiiviks on kriisihoolduspere. Kriisihoolduspereks saamise kohta leiab lähemat infot veebilehelt kriisipere.ee/meist ja sotsiaalkindlustusamet.ee/kriisihoolduspere.

Kooliealistele lastele (7–17-aastastele) osutab endiselt turvakoduteenust Tallinna Laste Turvakeskus.