Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi saab Siim Tanel Tõnisson

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi saab Siim Tanel Tõnisson

Tallinna Linnavalitsuse 17. mai korraldusega nimetati Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi 2023. aasta stipendiaadiks Eesti Kunstiakadeemia (EKA) üliõpilane Siim Tanel Tõnisson.

Tallinna linna Anton Uessoni stipendium on 1000 eurot ja seda makstakse kord aastas ühele EKA üliõpilasele. Stipendiumi maksmine on ette nähtud Tallinna linna ja EKA vahelise koostöölepinguga. Stipendiaat valitakse taotluse esitanud magistritaseme üliõpilaste seast, kes on saavutanud õppetöös silmapaistvaid tulemusi Tallinna linna jaoks olulistel teemadel kas linnaplaneerimises, arhitektuurse disainilahenduse koostamise või urbanistliku uurimuse näol.

„Selle aasta aprillis toimunud istungil otsustas stipendiumi määramise komisjon anda stipendiumi Siim Tanel Tõnissonile, kelle magistritöö teemaks on „Tallinn: bastionilinn“. Komisjon tõstis esile töö aktuaalsuse ja võimaliku panuse Tallinna linna arenguvisiooni, kuna bastionaalvöönd on praegu terava tähelepanu all. Oluline aspekt oli komisjoni hinnangul ka see, et kuna koostamisel on uus Vanalinna kaitsekord, võiks magistritöö anda sellesse väärtuslikku sisendit,“ selgitas abilinnapea Madle Lippus.

Siim Tanel Tõnissoni magistritöö keskendub Tallinna vanalinna ümbritsevale bastionaalvööndile, kuhu koonduvad linna kõige olulisemad liikumis- ja transpordisõlmed, kuid mille potentsiaal on seni avamata. Bastionivöönd kui linnaehituslik struktuur vahendab inimeste, ideede ja ajaloo liikumist ning teistes sama tüpoloogiaga linnades on bastionivöönd linna intensiivsemalt sotsialiseeriv ruum. 

Anton Uesson oli Tallinna seni pikaaegseim linnapea, kes juhtis linna aastatel 1919–1934 ja 1938–1940. Uessoni stipendium asutati 2012. aastal eesmärgiga motiveerida EKA üliõpilasi tegema uurimistöid linnale vajalikel teemadel linnaplaneerimise ja arhitektuuri valdkonnas.

Eelmisel aastal sai stipendiumi Mia Martina Peil, kelle magistritöö „Tööstusruumi sidumine linnaga Vesse asumi näitel“ käsitles Lasnamäe elamualade ja Ülemiste City terviklikuks linnakeskkonnaks sidumist.