Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna linnapea osaleb Vilniuses Euroopa suurlinnade konverentsil

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart osaleb täna Vilniuses rahvusvahelisel konverentsil „Champion Cities Summit 2023: Champions Think Bold“, mis avab ühtlasi Vilniuse 700. aastapäeva tähistava juubelinädala üritused ja pidustused.

Konverentsil jagavad Euroopa suurlinnade linnajuhid oma edulugusid ja parimaid praktikaid. Keskseteks teemadeks on urbaniseerumine, rohelised linnad, intelligentne liikuvus, mitmekesisus ja haridus.

Roheliste linnade paneelis osalenud linnapea Mihhail Kõlvart tutvustas Tallinna rohelise pealinna aasta olulisemaid väljakutseid ning ka Tallinna kui rohelise linna kuvandit. „Kui täna on 30% meie linnast kaetud rohealadega, siis soovin tähelepanu juhtida sellele, et rohealasid tuleb mitte ainult kaitsta, vaid ka arendada. Minu unistuseks on, et aastate pärast oleks 40% Tallinnast roheline,“ rääkis Kõlvart.
  
Tallina linnapea rõhutas ka alternatiivsete energiaallikate olemasolu vajadust. „Tallinna perspektiiviks on liikumine mere- ja reoveest toodetava energia suunas,“  märkis Kõlvart.

Ühtlasi osaleb Tallinna linnapea ka Ukrainale pühendatud eripaneelis, kus arutatakse linnade rolli ja omavahelist koostööd Ukraina aitamisel ning jagatakse kogemusi pagulaste vastuvõtmisel. Paneelis osalevad Lvivi, Varssavi, Tallinna, Vilniuse ja Riia linnajuhid.