Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna linnapea osales rahvusvahelisel keskkonnafoorumil Stockholmis

Tallinna linnapea osales rahvusvahelisel keskkonnafoorumil Stockholmis

Linnapea Mihhail Kõlvart osales kolmapäeval Stockholmis rahvusvahelisel keskkonnafoorumil Cities Stockholm +50, mis juhatas sisse Stockholmis toimuva ÜRO korraldatava keskkonnaalase tippkohtumise.

Kõrgetasemeline keskkonnafoorum Cities Stockholm +50 oli pühendatud jätkusuutlikule tarbimisele. Vahetult enne täna toimuvat peamist tippkohtumist said kokku linnapead, ettevõtete ja organisatsioonid juhid ning eksperdid üle maailma, et arutada linnade panust jätkusuutlikku arengusse ning uuenduslike ja kestlike muutuste rakendamisel.

Linnapea Mihhail Kõlvart juhtis oma sõnavõtus tähelepanu jätkusuutlikule energiavõrgule ja vajadusele sooja- ja energiatootmine viia linnades täielikult üle taastuvenergiale. „Arvestades praegust julgeolekuolukorda maailmas ning drastilist hinnatõusu, on see paratamatult vajalik,“ möönis Kõlvart, tuues näiteks energiakontserni Utilitase plaani hakata lisaks praegusele biomassile ja päikeseenergiale ka mere- ja reoveest energiat tootma.

ÜRO keskkonnaalane tippkohtumine Stockholmis toob kokku valitsuste, rahvusvaheliste ettevõtete ja kodanikuühiskonna esindajad ning sellega tähistatakse 50 aasta möödumist esimesest ÜRO keskkonnakonverentsist, millest sai alguse ülemaailmne keskkonnalane liikumine ja tegevus.

Kolmapäeval osales Tallinna linnapea ka Põhjamaade ja Balti riikide pealinnade linnapeade kohtumisel Stockholmis, kus arutati Ukraina sõjapõgenikega seonduvaid väljakutseid pealinnadele ning Ukraina linnade abistamist sõjajärgsel ülesehitamisel.

Linnapea Mihhail Kõlvart rõhutas kohtumisel Ukrainale pakutava abi andmisel omavahelist koostööd ja süsteemset lähenemist abi osutamisel. „Meil tuleb omavahel nii Euroopa Liidu riikide kui ka linnadega kaardistada enda võimalused ja Ukraina vajadused ning sellest lähtuvalt koordineerida edasisi tegevusi. Praegune projektipõhine lähenemine ja abi osutamine ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik ning peame arvestama ka linnade ressurssidega, mis ei ole paraku lõputud,“ märkis Kõlvart.

Seekordsest kohtumisel osalesid Stockholmi, Oslo, Helsingi, Vilniuse, Riia ja Tallinna linnapead. Põhjamaade ja Balti riikide pealinnade juhtide kohtumised on toimunud regulaarselt alates Ukraina sõja algusest, viimati kohtusid linnajuhid mai keskel, järgmine kohtumine on juba järgmisel nädalal Soomes, Espoos.