Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna linnapea tunnustas auväärseid kodanikke

Tallinna linnapea tunnustas auväärseid kodanikke

Linnapea Mihhail Kõlvart andis täna Tallinna Raekojas toimuval pidulikul aumärkide kätteandmise tseremoonial tänavustele laureaatidele üle Tallinna vapi- ja teenetemärgid ning teeneka kultuuritegelase preemiad.

Linnapea Mihhail Kõlvart sõnas, et rasked ajad panevad inimesi igavikuliste väärtuste üle mõtlema ja neid hindama rohkem, kui eales varem. „Igaüks jõuab ja leiab need väärtused elus ja teekonnal omal moel, kuid kriisi ajal need väärtused ja hoiakud seovad meid ning muudab ühiskonna neil hetkedel tugevamaks. Ent kõige olulisem elus ja – kriisides veel enam, on säilitada inimlikkus. Üksnes inimsuse hoidmisega tagame iseenda, ühiskonna ja riigi tuleviku. Inimsõbraliku kodu järeltulevatele põlvedele,“ ütles Kõlvart. „Täna, siin ja praegu on meiega inimesed, kes on igapäevaselt ja aastaid pühendunud nende inimlike väärtuste kandmisele ja jaganud seda teistega. Ma tänan teid selle eest. Ühtlasi soovin, et meie tänavuse vapimärgi laureaadi Leelo Tungla sõnadele ja 2015. aastal teeneka kultuuritegelase Olav Ehala viisistatud „Laul inimlikkusest“ puudutaks meie hingekeeli igal ajahetkel, sest tõepoolest – kõige tähtsam elu kestel kõigi jaoks on inimlikkus.“

Tallinna Linnavolikogu otsustas tänavu anda Tallinna kõrgeima tunnustuse – vapimärgi –luuletaja, prosaist, libretist ja tõlkija Leelo Tunglale, Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi koordinaatorile Lilia Laulule ja Ukraina presidendile Volodõmõr Zelenskõile.

Vapimärki antakse Tallinnas välja 1997. aastast. Varasemalt on vapimärgi saanud Neeme Järvi, Eri Klas, Veljo Tormis, Jaan Kross, Olev Subbi, Dmitri Bruns, Heinz Valk, Olga Kistler-Ritso, Lennart Meri, Mati Hint, Ita Ever, Jüri Kuuskemaa, Urmas Ott, Arnold Rüütel, Jüri Uppin, Ellen Niit, Eino Baskin, Arvo Pärt, Toomas Vitsut, Lauri Leesi, Mati Kaal, Merike Martinson, Kuno Areng, Raimo Pullat, Harri Lumi, Jaan Tammsalu, Elmo Nüganen, Tarmo Soomere, Tiina Mägi, Aleksei Turovski, Boris Dubovik ja Vaino Väljas.

Tallinnale osutatud teenete eest pälvisid linna teenetemärgi 22 inimest: Anton Aleksejev, Anu Lamp, Ilja Lapidus, Katrina Lehis, Tõnu Meijel, Jaan Märss, Piret Määr, Leili Müür, Ilja Nartov, Kati Otsa, Raivo Piirsalu, Milena Pogodajeva, Tatjana Požogina, Aino Raud (Pervik),  Priit Raud, Marina Runno, Marko Rüü, Ragnar Sass, Inga Sozinova, Urmas Sõõrumaa, Aivar Toompere ja Egle Viilma.

Ühtlasi anti Raekojas üle ka Tallinna teeneka kultuuritegelase preemiad – 2010. aastal asutatud preemia antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest kunsti, teatri, filmi, tantsu, muusika, arhitektuuri või kirjanduse alal. Tänavu pälvisid preemia näitleja Tatjana Manevskaja ning laulja ja näitleja Voldemar Kuslap.