Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna linnavolikogu valis linnapeaks Jevgeni Ossinovski ja kinnitas ametisse uue linnavalitsuse

Tallinna linnavolikogu valis linnapeaks Jevgeni Ossinovski ja kinnitas ametisse uue linnavalitsuse

Tallinna linnavolikogu tänasel erakorralisel istungil valiti linnapeaks Jevgeni Ossinovski ja kinnitati ametisse uus linnavalitsuse koosseis.

Jevgeni Ossinovski kogus 79 liikmega Tallinna volikogus 41 häält. Hääletamisel osales 41 volikogu liiget.

Volikogu kinnitas heaks linnavalitsuse suuruse, kuhu kuulub kaheksa abilinnapead ning kinnitas uued abilinnapead ametisse. Tallinna linnavalitsuse liikmed on:

Jevgeni Ossinovski, linnapea

Jevgeni Ossinovski on olnud nelja Riigikogu koosseisu liige ning töötanud haridus- ja teadusministrina ning tervise- ja tööministrina. Ta on olnud Tallinna linnavolikogu esimees ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees. Jevgeni Ossinovski on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees ja olnud erakonna esimees. Tal on bakalaureusekraad filosoofia erialal ning magistrikraadid filosoofia ja politoloogia erialal. Ta on abielus, peres kasvab kaks last.

Madle Lippus, linnaplaneerimise valdkonna abilinnapea

Madle Lippus on alates 2021. aasta novembrist olnud Tallinna linnaplaneerimise abilinnapea ja viimased kolm nädalat oli ta Tallinna linnapea kohusetäitja. Ta on olnud asumiseltsi Uue Maailma Selts üks eestvedajatest ning on algatuse Elav Tänav asutajaliige ja olnud selle tegevjuht. Lippus on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juht. Tal on bakalaureusekraad muinsuskaitse ja restaureerimise erialal ning magistrikraad linnakorralduse erialal.

Kaarel Oja, spordi, kultuuri ja korrakaitse valdkonna abilinnapea

Kaarel Oja on alates 2021. aasta novembrist olnud Tallinna kultuurivaldkonna abilinnapea. Varasemalt on ta on olnud ärinõustamisettevõtte strateeg-loovjuht, õppematerjalide kirjastuse Maurus juht ning Telliskivi Loomelinnaku, Vaba Lava ja Teater NO99 tegevjuht. Ojal on bakalaureusekraad ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal, kõrvalerialana õppis majandust. Kaarel Oja on abielus ja peres kasvab kolm last.

Pärtel-Peeter Pere, keskkonna- ja kommunaalvaldkonna abilinnapea

Pärtel-Peeter Pere on varasemalt töötanud linnastrateegina, olnud “Ehituse teekaart 2040” peatoimetaja ja rohepöörde nõunik Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta on kaasasutanud Stockholmis asuva juhtimiskonsultatsiooni ettevõtte, mis on aidanud Põhjalas, Hollandis, Šveitsis ning mujal asuvatel linnadel meelitada juurde rahvusvahelist tööjõudu ja investeeringuid. 2023. aastal valiti ta Riigikogu liikmeks.

Viljar Jaamu, linnavara valdkonna abilinnapea

Viljar Jaamu oli Tallinna linavolikogu aseesimees. Aastail 1996-2004 töötas ta AS-is Tallink Grupp turundusdirektori ning juhatuse liikmena. Aastatel 2006-2007 oli Viljar Jaamu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees. Jaamu on mereväe reservohvitser ning kuulub Eesti Vehklemisliidu juhatusse. Ta kaitses 2003. aastal majandusteaduste doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis väitekirjaga kriisi lahendamise ja strateegiline juhtimise teemal.

Kristjan Järvan, transpordi valdkonna abilinnapea

Kristjan Järvan on endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister. Ta on ettevõtja ja mitme iduettevõtte asutaja. Kristjan Järvan on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja majandusteaduskonna.

Karl Sander Kase, sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna abilinnapea

Karl Sander Kase on Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees ning endine Isamaa kommunikatsioonijuht. Karl Sander Kase on lõpetanud Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste bakalaureuseõppe ajaloo erialal. 

Margot Roose, ettevõtluse valdkonna abilinnapea

Margot Roose on töötanud USA hariduskontsernis Laureate keskastmejuhina ja Hollandi riigi rohemajanduse koostöö nõunikuna Baltikumis ja Soomes. Ta on ringmajanduse ekspert ja rohetehnoloogia ettevõtete nõustaja. Margot Roose on olnud Eesti 200 juhatuse liige ja Eesti esimese CO2-neutraalse valimiskampaania eestvedaja. Ta on saanud magistrikraadi majanduses Liverpooli Ülikoolist.

Aleksei Jašin, hariduse valdkonna abilinnapea

Aleksei Jašin on omandanud Tartu Ülikooli riigiteaduste bakalaureusekraadi, osalenud hariduse eestvedajate programmis Noored Kooli ja töötanud samal ajal Ida-Virumaal keelekümbluse õpetajana. Hilisemalt töötas ta hariduseksperdina ja Ukraina humanitaarabi projektijuhina MTÜ Mondos. Aleksei Jašin on õppinud hariduse juhtimist magistri õppekaval Tallinna Ülikoolis. Ta on kaitseliitlane Tallinna malevas.