Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Linnavolikogu võttis vastu 2024. aasta linnaeelarve

Tallinna Linnavolikogu võttis vastu 2024. aasta linnaeelarve

Tallinna Linnavolikogu kinnitas 2024. aasta linnaeelarve, mis investeeringute kõrval arvestab ka toimetuleku ja jätkusuutliku linnaliikuvuse arendamisega.

Tallinna linnavolikogu esimehe Maris Silla sõnul pannakse tuleval aastal märkimisväärset rõhku sellele, et linn aitaks oma elanikel keerulistel aegadel  toime tulla. „Oleme vajalike investeeringute kõrval seadnud olulisele kohale avalike teenuste kättesaadavuse,“ tõstis Sild esile järgmise aasta linnaeelarve prioriteete.

Silla sõnul on üleüldise hinnatõusu tingimustes Tallinn juba kolmandat aastat järjest leidnud võimalused, kuidas vältida lasteaia kohatasu tõstmist ja hoida see 71 euro juures. „Samuti aitame täiendavalt majanduslikult raskes olukorras olevaid eakaid ning tõstame puudega lapse toetuse määra seniselt 125 eurolt 150 eurole,“ ütles Sild.

Lisaks toonitas volikogu esimees, et värskelt vastu võetud eelarvega toetatakse liikuvusega seotud murekohtade lahendamist. Näiteks hakkavad aastaringselt sõitma ööbussid ning jätkatakse jalgrattateede arendamisega. „Mul on hea meel, et julge katsetamine ööbusside ja jalgrattaradadega on jõudnud väärtuslike tulemuseni ning Tallinn muutub järk-järgult paremini ligipääsetavaks linnaks,“ ütles ta.

Eelarve poolt hääletas linnavolikogus 43 saadikut, vastu 30. Linnaeelarve kogumahuks on 2024. aastal 1,26 miljardit eurot, millest näiteks 40,9% läheb haridusele, 15% sotsiaalhoolekandele ning 18,9% linnaruumi ja liikuvusteemade arendamiseks.