Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna loomaaia Tiigriorgu saabusid Pootsman ja Danuta! 

Tallinna loomaaia Tiigriorgu saabusid Pootsman ja Danuta! 

Amuuri tiigrid Pootsman ja Danuta saabusid Ljubljana loomaaiast Tallinna loomaaeda laupäeva, 8. juuni pärastlõunal. Tiigriorgu on saabumas veel kaks tiigrit: noor emane amuuri tiiger Ohana Korkeasaari loomaaiast Helsingist ja noor isane amuuri tiiger Aleksander Highland Wildlife Parkist Šotimaalt.

Peale kuut aastat kestnud ringreisi saabus amuuri tiiger Pootsman tagasi Tallinna loomaaeda ja sel korral koos emase amuuri tiigri Danutaga, kellega ta sõbrunes Ljubljana loomaaias. Tiigrite jaoks ei ole koos elamine üldiselt iseloomulik, kuid kuna Pootsman ja Danuta saavad omavahel väga hästi läbi, siis otsustati neid mitte lahutada ja tuua nad koos Tallinna. Tiigrite transport toimus Tallinna loomaaia väikebussiga, mis on kohandatud loomade transpordiks. Tiigrid reisisid transpordikastides loomaaednike järelevalve all.

Reis Ljubljanast Tallinna algas 6. juunil. Enne reisi tehti loomadele anesteesias hammaste kontroll ja üldine terviseuuring. Kahepäevane reis möödus edukalt ja mõlema tiigri jaoks rahulikult. Öösiti tehti pikemaid peatuseid, mil tiigrid said puhata, süüa ja juua. Tallinna piiril võttis tiigritranspordi vastu politsei eskort, kes aitas tiigrid turvaliselt ja kiirelt loomaaeda. 

13-aastast Pootsmani ootab paraku peatselt ees operatsioon. Ljubljanas tehtud tervisekontrolli käigus avastati Pootsmanil kõhuseina kasvaja. Loomaaia peaveterinaari Aleksandr Semjonovi sõnul asub kasvaja piirkonnas, kus seda oli väga raske märgata. “Kuna Pootsmanil on probleemid hammastega, otsustati enne sõitu Tallinna teha talle üldanesteesia, et hambaarst saaks põhjalikult kontrollida tema hambaid. Lisaks tehti Pootsmanile ka põhjalik tervisekontroll. Kahjuks tuvastasime kontrolli käigus Pootsmani kõhu all suure kasvaja, mis nahavoldi ja karvade alt ei olnud nähtav, seega kolleegid ei saanud seda varem tuvastada. Kasvajast võeti proovid, et selgitada, mis tüüpi kasvajaga on tegu, kuid paraku ootab Pootsmani keeruline operatsioon kasvaja eemaldamiseks. Operatsiooni teostavad Eesti Maaülikooli loomaarstid.” lausus Semjonov. Pootsmanile võimaldatakse parim ravi ja operatsioon on plaanis läbi viia lähinädalatel.  

Tiigrioru ekspositsioon on külastajatele avatud alates 19. juunist. Esialgu saab uudistada uut kompleksi, kuid mitte kõiki seal elama hakkavaid loomi, sest loomade kohanemine uutes tingimustes võtab aega. Tiigrioru ekspositsioonis saab edaspidi näha lisaks neljale amuuri tiigrile mitmeid teisi Kaug-Ida loomaliike, nagu amuuri leopard, punahunt, õnnekurg, must-toonekurg, habekakk ja händkakk. Lisaks kolib sinna ka Alpi ümiseja. Kõik liigid asuvad elama oma loodusliku elupaigaga sarnases keskkonnas, mis aitab saada ettekujutust Kaug-Ida loodusest.