Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Magdaleena lasteaia uuelt hoonelt toodi alla sarikapärg

Tallinna Magdaleena lasteaia uuelt hoonelt toodi alla sarikapärg

Täna, 26. septembril võtsid abilinnapea Andrei Kante ja Tallinna Magdaleena lasteaia direktor Elen Kõima vastu lasteaia uue hoone sarikapärja. Maja saab valmis tuleva aasta sügiseks.

Abilinnapea Andrei Kante sõnul on laste kasvamist ja arengut toetava õpikeskkonna tagamine jätkuvalt linna prioriteediks. „Vaatamata ehitushindade kasvule jätkub ka lasteaedade uuendamine. Magdaleena on üks nendest lasteaedadest, mille vana hoone saab minna ajalukku, et teha ruumi kaasaegsele ja lapsekesksele õpikeskkonnale, kus iga laps saaks parima võimaliku stardi oma haridusteel,“ ütles Kante. Abilinnapea tänas Vanalinna Ehituse tublisid töömehi seni tehtud töö eest ja avaldas lootust, et maja on valmis juba tuleva aasta septembris lapsi vastu võtma.  

Magdaleena lasteaia 1964. aastal ehitatud hoone oli amortiseerunud ja ka ruumiplaneering ei vastanud tänapäeva lasteaia vajadustele. Vana maja lammutati ja selle asemele kerkib uus ümbritseva linnaruumiga sobituv kahekorruseline maja. Hoonele kavandatud ovaalsed aknad ja peasissepääsu kaarega sein on saanud inspiratsiooni Asula tänava miljööst. Maja viimistletakse heledates toonides ning aktsendiks lisatakse puitu imiteerivad materjalid. Hoone koosneb kolmest mõttelisest osast – rühmaruumide, saalide ning õppekorralduse osast. Saalide plokk on ruumi omapära tõttu teistest kõrgem, mis elavdab ja liigendab kogu hoone mahtu. Keskset saali osa saab avada terrassile ja sisehoovi, kuhu tuleb ka laste igapäevane sissepääs.

Uude majja on planeeritud kuus rühma. Varasemaga võrreldes paranevad märkimisväärselt tingimused liikumis- ja muusikategevuste läbiviimiseks ning huvitegevuseks. Lapsed saavad tegutsemiseks mitmeid toredaid võimalusi, näiteks aiapidamine õppeaias, kokandus õppeköögis ja kunstitegevused loovustoas. Lastele meeldiv ja arendav õpikeskkond on ühtlasi ka motiveeriv töökeskkond personalile.

Magdaleena lasteaia uue hoone uue projekteerisid Projektibüroo OÜ ja Enska OÜ, seda ehitab OÜ Vanalinna Ehitus ning ehitusjärelevalvet teeb Tallinna Linnaehituse AS. Investeeringu kogumaksumus on 6 miljonit eurot. Hoone avamine on planeeritud 2024. aasta septembriks.