Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Männi Lasteaia robootika üritus: “Nutikas eesti keele õpe robotiliste vahenditega”

Tallinna Männi Lasteaia robootika üritus: “Nutikas eesti keele õpe robotiliste vahenditega”

10. aprillil toimus Tallinna Männi Lasteaias robootika üritus: “Nutikas eesti keele õpe robootiliste vahenditega”. Külla tulid lasteaeda 4- liikmelised meeskonnad vanuses 5 -7 kuuest erinevast Mustamäe lasteaiast. Üritusel osalesid lapsed erinevatest keelekogukondadest, kusjuures ühendavaks lüliks oli soov avastada keele ja robootika võlusid.

Programm keskendus mitte ainult keeleliste oskuste arendamisele, vaid ka tehniliste teadmiste ja oskuste omandamisele, aidates lastel arendada nii keelelist kui ka tehnoloogilist pädevust. Üritusel tutvustati lastele erinevaid robootikavahendeid: suur nutitahvel, mTiny, robotigu Qobo, Makey-Makey, Bee-bot, metallidetektor ning salvestavad pesulõksid, mille abil nad said oma keeleõppe kogemust rikastada. Näiteks kasutati programmeeritavaid roboteid, et õppida uusi sõnu ja väljendeid eesti keeles. Igas punktis kogusid lapsed ülesande sooritamisel lillekesi, millel olid peal tähed. Lõpuks said lapsed kokku lause "Oled tubli!" ning iga meeskond sai tänutäheks diplomi ning uhke karika Tallinna Männi lasteaia poolt!!! 

Kokkuvõttes oli keeleõppe ja robootika integreerimise üritus suur edu ning see avas uusi uksi mitte ainult keeleõppe valdkonnas, vaid ka tehnoloogia ja loovuse maailmas. Oleme tänulikud kõigile, kes aitasid selle ürituse teostamisele kaasa ning loodame tulevikus veelgi enam integreerida keeleõpet ja tehnoloogiat, et pakkuda lastele rikkalikke ja mõtestatud õppimiskogemusi. Täname ka Tallinna Haridusametit, kes toetas meie ürituse läbiviimist!

Üritust viisid läbi: 
Õppealajuht: Svetlana Põldes 
Eripedagoog: Sandra Rovbut 
Siilikeste õpetaja: Kati Salak 
Liblikate õpetaja : Susanna Berezina 
Muusikaõpetaja: Kerli Hanni 
Lepatriinude assistent: Grettel Soonisoo 
Psühholoog: Evelin Kala 


Osalesid: 
Tallinnna Lehola Lasteaed
Tallinna Tähekese Lasteaed
Tallinna Männikäbi Lasteaed
Tallinna Lasteaed Sinilind
Tallinna Tammetõru Lasteaed
Tallinna Lepistiku Lasteaed
Tallinna Männi Lasteaed

Allikas: Tallinna Männi Lasteaed