Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna munitsipaalkoolides asub tänavu õppima 47 500 õpilast

Tallinna munitsipaalkoolides asub tänavu õppima 47 500 õpilast

Tallinnas on 2024/25. õppeaastal 58 munitsipaalüldhariduskooli, kus asub õppima ligikaudu 47500 õpilast. Esimesse klassi astub 3800 last. Kuni 19aastastele õppuritele pakub linn õppeaasta alguse toetust.

Tallinna Haridusameti prognoosi kohaselt läheb munitsipaalkoolide esimestesse klassidesse tänavu 3800 õpilast. Kümnendatesse klassidesse läheb ligikaudu 3500 õpilast, mis on eelmise aastaga võrreldes ligikaudu 100 õpilast vähem. Gümnaasiumiastmes tervikuna õpib prognoositavalt 9900 noort. Täpsed õpilaste arvud selguvad 10. septembriks, kui koolid on sisestanud andmed infosüsteemi EHIS.

„See õppeaasta on ajaloolise tähtsusega, sest nüüd hakkavad lapsed kõigis pealinna koolides ja lasteaedades õppima eesti keeles. Oleme uhked kõigi meie haridusjuhtide ja õpetajate üle, tänu kellele saab õppeaasta alata. Haridustöötajad on teinud palju tööd, et eestikeelsele haridusele ettevalmistuse etapp oleks edukalt ellu viidud,“ ütles abilinnapea Aleksei Jašin. „Soovin õpetajatele ja lapsevanematele positiivset energiat ja kannatlikkust, mida on kindlasti vaja, et lapsi kooliteel toetada. Kõigile õpilastele soovin põnevat õppeaastat, mis on täis avastusi ja koolirõõmu!“

Jašin lisas, et kooliaasta algus toob sageli kaasa märkimisväärse koormuse pere eelarvele ning linn soovib anda oma panuse laste toetamisse. „Mõistame, et uue õppeaasta algus võib olla peredele nii väljakutsuv kui ka kulukas. Tallinna linn pakub rahalist tuge, püüdes leevendada osa sellest koormusest ja tagada, et igal lapsel oleksid vajalikud vahendid edasiseks õnnestumiseks“, ütles abilinnapea.

Kuni 19aastastele õppuritele maksab Tallinn õppeaasta alguse toetust. Esimesse klassi astuja saab ranitsatoetust 320 eurot ning 2.–12. klassi ja kutsekooli õpilased 100 eurot.

Alaealise lapse eest esitab taotluse lapsevanem, alates 18. eluaastast teeb seda noor ise. Toetuse taotlusi saab esitada 18. septembrist kuni 30. novembrini Tallinna iseteeninduskeskkonnas. 18-aastased õppurid saavad hakata taotlusi esitama septembri lõpust.

Tallinn pakub lastele toetust ka huvi- ja sporditegevusega seotud kulude hüvitamisel (vt Toetused huvikoolis õppivale lapsele). Lisaks toetab Euroopa roheline pealinn „Rattaga kooli“ programmi raames jalgratta ja jalgrattakiivri ostmist 10–15-aastastele lastele. Ühekordse toetuse suurus ühe lapse kohta on jalgrattale kuni 100 eurot ja kiivrile kuni 25 eurot. Taotlusi menetleb Tallinna Haridusamet (vt Rattatoetus).