Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna ööl toimub TOUR d'ÖÖ rattasõit ja Röövel Ööbiku kontsert

Tallinna ööl toimub TOUR d'ÖÖ rattasõit ja Röövel Ööbiku kontsert

Täna, 15. mail said alguse Tallinna päeva pidustused, millega tähistatakse 776 aasta möödumist Lübecki linnaõiguse saamisest. Tallinna päev toimub juba 23. korda, aga esimest korda tähistatakse sellel aastal ka Tallinna ööd.

Tallinna päeva sündmusi jagub tänavu kaheks päevaks, pidustused jätkuvad hoogsalt ka laupäeval, 18. mail (Tallinna päeva programm). 

Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets aga juhib tähelepanu, et õhtu saabudes linnaelu ei vaibu, vaid lihtsalt muutub. „Linnad üle maailma mõistavad üha enam, et mitmekesine linnaelu ei toimu vaid päeval, vaid ka öösel – nii ka Tallinn. Ootame kõiki, et üheskoos Lasnamäe Tondiraba pargist ratastega läbi linna Vabaduse väljakule sõita, et seal ühiselt kuulata Röövel Ööbiku kontserti ja seejärel osa võtta Muuseumiöö sündmustest,“ rääkis Mets.  

Tallinna öö algab jalgratturite populaarse ühissõiduga TOUR d'ÖÖ, mis toimub juba 74. korda. Kogunetakse Tondiraba pargis kell 19.30 ning teele asutakse kell 20.00. Osalemine on kõigile tasuta. Arvestades teiste sõitjatega, pidades kinni ohutusreeglitest ja kuulates kollastes vestides Karjuste sõna, jõutakse rahulikus tempos peale 12 km läbimist Vabaduse väljakule.

Kell 21.30 astub seal lavale Röövel Ööbik – 1980ndate keskel alustanud indie-bänd, kes nüüd, peale 15-aastast pausi üllitas uue albumi nimega „Transcent“. Bändi kuuluvad Tõnu Pedaru (laul), Raul Saaremets (trummid) ja Sten Šeripov (kitarr). Kontsert kestab 45 min. 

Foto: Jaanus Ree (Tallinn Bicycle Week)

Tallinna öö Facebookis; Tallinna päev Facebookis