Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Paekaare Lasteaia töötajad tegid sõnakunstikuu raames näidendi

Tallinna Paekaare Lasteaia töötajad tegid sõnakunstikuu raames näidendi

Märtsis tähistasid Tallinna lasteaiad sõnakunstikuud. Tallinna Paekaare Lasteaia töötajad otsustasid sel puhul lapsi üllatada näidendiga.

Lasteaia koridoris asuvas Keelelinnakus on mitmeid pilte ja  värvikaid tegelaskujusid eesti laste kirjandusest. Üks uusimaid keelepilte meie Keelelinnakus on raamatust "Jussikese seitse sõpra".

Sõnakunstikuul tegid peaaegu pooled töötajad lasteaia personalist iga nädalaselt mitu näidendi proovi, et tuua "Jussikese seitse sõpra" ka laste ette elavalt kohale.
Sõnakunstikuu viimasel tööpäeval, täpselt enne pühi, see näidend meie saali jõudiski. Tuttavate nägudega näitlejad võeti laste poolt vastu suure soojustunde ja ka ärevusega, sest on ju uhke öelda ja mõelda, et mina tunnen ka Jussikest, Reedet või põgenevat Vasikat!

Näidendis osales 21 personali liiget ja näidendit ilmestasid mitmed lastele muusikatundidest teada ja tihti lauldud laulud. Publikul oli seega võimalus korduvalt näidendi jooksul kaasa laulda.

Etenduse lõpus küsis Pühapäev justkui viktoriiniküsimustena lastelt üle ka kõik õpetlikumad seigad ning arutati läbi, milliseid töid mingi nädalapäev tegi.
Etenduse aitasid lavastada Mürakarude rühma õpetaja Ülle Vooglaid ja eesti keele õpetaja Külli Remsu, kes ka ise näidendis osalesid.

Näitlejatena astusid üles veel direktor Piret Kütt, õppealajuhataja Aive Stalkov, logopeedid Liina Kask ja Marina Tatarintseva, muusikaõpetaja Tuuliki Reintam, õpetajad Piret Kollo, Irina Balõbina, Maria Õunpuu, Evelin Oiso, Agnes Maasik, Yordanka Kitter, Liana Šehali, Nadia Karakulova, Kristina Guštšuk, assistent Gerri-Grete Dello, õpetaja-abid Ljudmilla Jarnõhh, Kristina Usta ja Julia Sevtšenko. Pearollis Jussikesena esines Teopere rühma õpetaja Ulvi Jürgenson.


Allikas: Kati Tiryaki, Tallinna Paekaare Lasteaed