Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Paekaare Lasteaia väikesed kokad disainisid hommikuputru

Tallinna Paekaare Lasteaia väikesed kokad disainisid hommikuputru

20. oktoober on rahvusvaheline kokkade päev! Et selle päeva tähendusest veidi paremini aru saada, siis on kõige mõistlikum seda aastasadu vana ametit ise järele proovida.

Täna hommikul oli menüüs valge mannapuder, mida Teopere väikestel kokkadel oli lust kaunistada. Pudrule viimase lihvi andmiseks kasutati koduseid isevalmistatud moose ning valikus olid kolm varianti: mustika-, aprikoosi- ja sõstramoos. Tegelikult võiks öelda, et valikus olid õnneks ainult kolm varianti, sest esimene pingeline hetk kokaametis jõudiski kätte just moosi värvi valides. See on ühe 3-aastase jaoks vägagi keerukas otsus, sest mõistagi ei näe iga moos sinu pudru peal ühtemoodi maitsev välja! Võimalusi pudru kaunistamiseks on samuti mustmiljon ning igasugused mõtted tulevad pähe, mida sinna siis joonistada? Pinge aina kasvab, sest sinu kõrval paremal ja vasakul on toidukriitikud, kes hakkavad kohe andma hinnanguid ning mõistatama, mida sõber oma pudrule joonistas?! Üks huvitavamaid pakkumisi oli, et pudru kaunistab „bensiin“, sest viimane olevat ju ka mitmevärviline! Nalja sai palju ja disaineritel kippus hoolega kaunistades ja rasket tööd tehes keelgi aeg-ajalt suust välja piiluma.

Mia teadis rääkida, et mida need kokad ka ei teeks, nad peavad olema alati valged nagu jahu! Ja Daniel arvas, et kui puder on ise kaunistatud, siis maitseb see palju paremini ning palus ühe taldriku juurdegi!

Armsad kokad üle maailma, me mõistame nüüd Teie tähtsaid tegemisi palju paremini!

Allikas: Kati Tiryaki, majandusjuhataja, Tallinna Paekaare Lasteaed