Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päev kulmineerub täna kontsert-etenduse ja järelpeoga

Tallinna päev kulmineerub täna kontsert-etenduse ja järelpeoga

Täna, 18. mail jätkuvad Tallinna päeva pidustused, millega tähistatakse 776 aasta möödumist Lübecki linnaõiguse saamisest. Sündmused kestavad kogu päeva ning kulmineeruvad õhtul tasuta kontsert-etendusega „Mitmenäoline linn“ Toompargis ja järelpeoga Patarei Merekindluses.

„Tallinna päevaga tähistame ajaloolist hetke, mis liitis meid sajandeid tagasi Euroopa linnade õigus-, kultuuri- ja majandusruumiga. Pidustustega väärtustame oma kodulinna ja selle rikkalikku ajalugu, millele on pühendatud ka suurejooneline kontsert-etendus „Mitmenäoline linn“. Etenduseks on loodud originaalsed muusikaseaded ja kaasa teevad tuntud lauljad. Kutsun kõiki kaaslinlasi ainulaadsest võimalusest osa saama,“ ütles linnapea Jevgeni Ossinovski.

Kontsert-etendus „Mitmenäoline linn“ räägib loo linna eri ajastutest, inimestest seal keskel ja kultuuririkkusest, mis kõik kokku moodustavadki tänase Tallinna näo. Etenduse jaoks valmisid spetsiaalsed muusikaseaded, mis ühendavad möödanikku ja tänapäeva ning erinevaid muusikastiile. Solistidena löövad kaasa Heidy Tamme, Mihkel Raud, Tanel Padar, Synne Valtri, Tanja Mihhailova-Saar ja Reket. Etenduse lavastaja on Veiko Tubin ja muusikajuht Siim Aimla. Tallinna päeva puhul laskub tornist alla ka väärikas Vana Toomas, et vaadata, kuidas linnarahval läheb (rollis: Mart Toome). Etendust toimub Toompargis kell 20–22, väravad on külastajatele avatud alates kella 19st.

Kell 20–23 lõpetab Tallinna päeva järelpidu Patarei Merekindluses. Kell 20 avatakse uksed ja peo tõmbab käima DJ Eisi, kell 22 asuvad lavale Púr Múdd ja Grete Paia. Sööki ja jooki pakutakse koha peal, oma moonaga sisse ei pääse.

Esimest korda peetakse Tallinna päeva raames ka Tallinna ööd, mis algab 74. korda toimuva Tour de'ÖÖ ühissõiduga. Kogunetakse Tondiraba pargis kell 19.30 ning rattasülem läheb teele kell 20.00. Rahulikus tempos läbitakse 12 km ning jõutakse finišisse Vabaduse väljakul, kus kell 21.30 astub lavale indie-bänd Röövel Ööbik. 

Tallinna päeva tegevusi jätkub aga hommikust hilisõhtuni ja üritused on kõigile tasuta.

Kogu kava leiab veebilehelt Tallinna päeva programm 2024 ja Facebookist märksõnaga „Tallinna päev 2024“.

 

Foto: Kaupo Kalda