Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna päev pakub 18. mail rohkesti tegevusi

Tallinna päev pakub 18. mail rohkesti tegevusi

​​​​​​​Tallinna päevaga tähistatakse tänavu 776 aasta möödumist Lübecki linnaõiguse saamisest. Pidustused algasid 15. mail ning kulmineeruvad laupäeval, 18. mail mitme suure sündmusega. Toimub tänavafestival Ghetto Games, taaskasutusfestival UK Fest, kontsert-etendus „Mitmenäoline linn“ ja palju muud. Esmakordselt peetakse Tallinna päeva raames ka Tallinna ööd.

„Lübecki linnaõiguse saamine 1248. aastal tähistab Tallinna jaoks ajaloolist hetke, mis sidus meid juba sajandeid tagasi Euroopa linnade õigus-, kultuuri- ja majandusruumiga. Tallinna päev on meenutus sellest olulisest sündmusest ning austusavaldus meie linna rikkalikule kultuuri- ja ajaloole,“ rääkis linnapea Jevgeni Ossinovski. „Kutsun kõiki kaaslinlasi Tallinna päeva ühiselt tähistama. Programm on sisukas ning tegevusi jagub igale vanusele ja maitsele.“

Laupäev, 18. mai kujuneb sündmusterohkeks ning tegevusi jagub hommikust hilisõhtuni.

Kell 10–17 leiab Telliskivi Kvartalis aset Tallinna suurim taaskasutusfestival UK Fest, kus üheskoos antakse asjadele uus elu. Tulla saab nii ostma ja kui ka müüma. Lisaks linlastele on kauplemas Uuskasutuskeskus, Eesti Punase Risti heategevuslik taaskasutuskauplus Punane Ristik ja taaskasutusorganisatsioon Humana.

Kell 10–23 peetakse Vabaduse pargis Nõmme linnaosa päeva. Pääskülas Kalda tänaval avatakse kell 10 mälestuspink kiiruisutaja Ants Antsonile. Vabaduse pargis toimuvad kell 12 kõrgpeenra korrastamise talgud ja jagatakse männiistikuid. Kell 14 on pargis tasuta kontsert, kus lavale astub ansambel Põhja-Tallinn. Kell 19 avatakse värskelt renoveeritud Hiiu staadion. Kogu kava leiab siit

Kell 11–15 toimub Haabersti Tegevuskeskuses kodanikupäev, kus esinevad tegevuskeskuse kollektiivid, on avatud kohvik ja toimub kirbuturg. Kaasatud on ka Ennetaja Kiirabi, Terviseameti Mürgistuskeskus ja Prügihunt ning lastele pakub tegevusi Väike-Õismäe raamatukogu (vt lisa).

Kell 12–16 on suured ja väikesed tallinlased oodatud Kesklinna perepäevale Kadrioru parki Apollo kuju juurde. Tasuta üritusel astuvad üles mitmed koosseisud, sh teadusteater ja laulustuudio, ning mängitakse lasteetendust „UMKA-jääkarupoeg”. Peaesineja Jarek Kasar annab kontserdi kell 15.

Kell 12–19 toimub Lennusadamas tänavaspordifestival Ghetto Games. Päev on täis energiast pakatavaid tänavaspordi võistlusi ja meelelahutuslikke etteasteid, tegevusi on igale vanusele (vt programmi). Festivalile pääs on tasuta.

Kell 13.30–16.00 esinevad Vabaduse väljakul erinevad tantsurühmad. Näha saab TalTech Cheerleaders’i tantsu- ja akrobaatikakava ning Eesti vanima iiri tantsu rühma Solase etteastet. Lõpetuseks panevad publikulgi jala tatsuma rahvatantsurühmad ja seto ansambel Kiiora. Päeva juhib tuntud tantsujuht Kalev Järvela.

Kell 18–21.30 on muusikasõbrad koos peredega oodatud Mustamäele Männi parki, kus meeleolu loob DJ Andres Aljaste, kelle järel astub lavale Siim Koppel trummishow’ga.

Kell 20–22 saab Toompargis nautida suurejoonelist kontsert-etendust „Mitmenäoline linn“, mis räägib loo linna eri ajastutest, inimestest seal keskel ja kultuuririkkusest, mis kõik kokku moodustavadki tänase Tallinna näo. Etenduse jaoks valmivad spetsiaalsed muusikaseaded, kus kohtuvad möödanik ja tänapäev, erinevad muusikastiilid ning -kultuurid. Solistidena löövad kaasa Heidy Tamme, Mihkel Raud, Tanel Padar, Synne Valtri, Tanja Mihhailova-Saar ja Reket. Etenduse lavastaja on Veiko Tubin ja muusikajuht Siim Aimla. Tallinna päeva puhul laskub tornist alla ka väärikas Vana Toomas, et vaadata, kuidas linnarahval läheb (rollis: Mart Toome). Kontserdipaiga väravad on külastajatele avatud alates kella 19st.

Kell 20–23 lõpetab Tallinna päeva järelpidu Patarei Merekindluses. Kell 20 avatakse uksed ja peo tõmbab käima DJ Fieldz, kell 22 asuvad lavale Púr Múdd ja Grete Paia. Kohapeal pakutakse ka sööki ja jooki, oma moonaga sisse ei pääse.

Tallinna öö algab 74. korda toimuva Tour de'ÖÖ ühissõiduga (vt lisa). Kogunetakse Tondiraba pargis kell 19.30 ning rattasülem läheb teele kell 20.00. Rahulikus tempos läbitakse 12 km ning jõutakse finišisse Vabaduse väljakul, kus kell 21.30 astub lavale indie-bänd Röövel Ööbik. 

Tallinna päeva üritused on kõigile tasuta. Kogu programmi leiab veebist ja Facebookist märksõnaga „Tallinna päev 2024“.