Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna päeval täitus linnaruum lilleiluga

Tallinna päeval istutati linnaruumi enam kui viis tuhat lilletaime ja istutustöödest olid haaratud kõik linnaosad.

Lasnamäel loodi õiteilu Pallasti sillal, kus koos linlastega olid lilli istutamas Riigikogu esimees Jüri Ratas, linnapea Mihhail Kõlvart ja linnaosa vanem Vladimir Svet.

Riigikogu esimehe ja endise Tallinna linnapea Jüri Ratase sõnul muutub pealinn aina paremaks paigaks, kus elada. "On heameel, et üha suurema tähelepanu all on linnakeskkond -  alates rohealade laienemisest kuni lilledega kaunistamiseni. Koos arengutega ühistranspordis, majade energiatõhususe ja vaba aja veetmise võimaluste loomisega, kindlustab see tallinlastele parima elukeskkonna," sõnas Ratas.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et Tallinna päevaks istutatakse üle linna 5550 lilletaime, sest lilled toovad linnapilti värve ja rõõmu. „Kuid lilled ei paku meile üksnes emotsioone, vaid ka energiat ja seda on meile kõigile pärast möödunud aastat väga vaja,“ rääkis Kõlvart. „Tallinn on roheline linn ja ka lilled toovad seda meie linnaruumi juurde. Rohealad hõlmavad Tallinnast ligi 30 protsenti ja loome neid veel lähiajal juurde. Ökosüsteem koosneb teatavasti erinevatest osadest ja inimene on üks osa sellest, mistõttu meie tegevusest sõltub väga palju.“

Kuna Tallinna rohepöörde üheks oluliseks eesmärgiks on elurikkuse säilitamine ja toetamine, siis pandi Tallinna päeval mulda eelkõige tolmeldajatele meeldivaid taimi. Seega oli üheks tähelepanu keskmes mitut linnaosa ühendav Putukaväil, mis saab alguse Põhja-Tallinnast ning kulgeb rohelise jõena Hiiu asumini.  Putukaväilale isutati lilli Kristiine, Mustamäe ja Nõmme linnaosades ning peenrad rajati Mustjõe ja Kõrgepinge tänavate nurgale, Järveotsa tee ja Akadeemia tee nurgale ning Vääna tänava ja Pärnu maantee nurgale.

Haaberstis Paldiski maantee sõiduradade vahelisel haljasalal pandi linna sünnipäeva puhul mulda ühtekokku enam kui 1530 püsilille. Kesklinnas sai uue hingamise Koidu pargi haljastus, kus korrastati istutusalasid ning lisati põõsaid ja püsililli. Põhja-Tallinna rohenäpud askeldasid Paldiski mnt 48 rohealal ja Pirital rajati peenrad rannaalale.

Tallinna päeva istutustalgud olid kulminatsiooniks aprillis alanud kevadisele lillede istutamisele. Võrreldes eelmise aastaga on tänavu linnaruumis lilli oluliselt rohkem – 23 koha asemel 50 asukohas.