Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna päevale lükkab hoo sisse tänavapesuautode paraad

Tallinna päeval, 15. mail toimub traditsiooniline linnatänavate pesupäev, mis on ühtlasi ka finišijooneks linna heakorrakuule. Hooldusmasinad alustavad hommikul kell 8 Pirita teel liikumist südalinna suunas.

Abilinnapea Kalle Klandorf märkis, et linnatänavate pesupäev on heaks alguseks linna sünnipäeva tähistamisele ning ühtlasi paneb see ka meeleoluka punkti Tallinna heakorrakuule. „Koroonapiirangute tõttu veel suuri üritusi pidada ei saa, kuid puhas linnaruum on rõõmuks meile kõigile ning linnapesupäevaga täname ja tunnustame inimesi, kes igapäevaselt selle nimel töötavad,“ ütles Klandorf. „Tänavate puhastamisega talvisest prahist alustati märtsis ning aprillis alanud heakorrakuu jooksul said tänavad ka põhjalikult pestud. Põhimagistraalide ja suuremate tänavate kevadkoristus lõppes 1. maiks.“

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid kogusid kevadkoristusel kokku 4015 tonni pühkmeid ja 415 tonni olmejäätmeid. Puhastustöödel oli igapäevaselt keskmiselt 36 tänavapuhastusmasinat ning 26 käsitööbrigaadi kokku 51 heakorratöötajaga. Linnaosade lepingupartnerid koristasid lisaks veel 1340 tonni pühkmeid ning asutuse Kadrioru Park hooldusüksus ligi 200 tonni pühkmeid. Tänavate pesuks ning imurite eelniisutuseks kulutati ühtekokku ligikaudu 10 000 m³ vett.

Tallinna päeval stardib Pirita teelt 17 pesuautot. Oma masinatega osalevad pesupäeval linna hoolduspartnerid AS Eesti Keskkonnateenused, Tänavapuhastuse AS, Tallinna Kommunaalteenused OÜ ning asutuse Kadrioru park puhastusüksus.

Tänavapesuautod liiguvad marsruudil Pirita tee, Reidi tee, Narva mnt, Smuuli tee, Punane tn, Mustakivi tee, Peterburi tee, Pärnu mnt, Kaarli pst, Luise tn, Endla tn, Mustamäe tee, Ahtri tn, Jõe tn, Pronksi tn, Liivalaia tn, Mere pst, Põhja pst, Rannamäe tee, Toompuiestee jne.

Tallinna 30. heakorrakuu algas 15. aprillil ja lõpeb Tallinna päeval 15. mail. Alates maikuust jätkatakse regulaarset tänavate pesu ja puhastamist suviste hooldusnõuete alusel.