Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Pallipõnni lasteaia Pokude rühm tegutseb keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas

Tallinna Pallipõnni lasteaia Pokude rühm tegutseb keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas

Pallipõnni lasteaia uue Erasmus+ õpirände projekti „Positiivne jälg paremaks tulevikuks” raames õppisid Pokude rühma lapsed läbi projektõppe “Pokude teekond keskkonnasõbralikuma tuleviku suunas” tundma erinevaid võimalusi ja viise, kuidas hoida keskkonda.

Projekti eesmärk oli õpetada lastele keskkonnateadlikkust ja edendada jätkusuutlikke harjumusi läbi praktilise kogemuse ning loomingulise tegevuse. Projekt algas keskkonnauuringuga ehk uurisime lasteaia lähedal asuvat kastanipuud erinevatel aastaaegadel. Lapsed märkasid muutuseid puul seoses erinevate aastaaegadega. Vaadeldi, millal oli puu raagus, millal tekkisid pungad, õied, lehed. Samuti uuriti millised näevad need välja. Projekti käigus korraldati mitmeid praktilisi tegevusi: prügisorteerimise mäng, pakendiringluse õppekäik, taaskasutatud materjalidest taime istutuskastide meisterdamine, taimede kasvatamine, mulla ettevalmistamine, kastmine, idandite idandamine ja maitsmine, erinevad teaduskatsed, nt. jääsulamise katse ja oakatse.

Koostöös peredega toimus erinevate pakendite kogumine ja nende sorteerimine. Võeti osa Rohejahist, kus koguti  lastevanemate abiga küünlaümbriseid ja väikeelektroonikat. Samuti oli projekti kaasatud  Räpina Aianduskool. Projekti tegevusi viidi läbi ka lasteaia õppeaias, mis on saanud kolmel aastal rahastuse Tallinna Keskkonna – ja kommunaalameti poolt. Lapsed said tänu projektile teadmisi sellest, kuidas ilm ja aastaajad muudavad loodust, miks on oluline taaskasutada ja prügi sorteerida, kuhu ja millisesse prügikasti tuleks prügi viia, mida tähendab pakendiringlus ja sellest, mis on pandipakend. Samuti said lapsed teadmisi taime kasvatamisest, mida on taimel vaja, et kasvada. Projekti käigus maitsesid lapsed erinevaid oma idandatud idusid ja said teada, miks on need kehale olulised. 

Projekt andis lastele võimaluse mitmekülgselt uurida keskkonna teemasid, ning aitas arendada vastutustunnet ja hoolivust keskkonna suhtes ning innustab jätkusuutliku käitumise järgimist ka tulevikus.

Allikas: Tallinna Lasteaed Pallipõnn