Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna raekoja direktor Elvira Liiver Holmström pälvis linnalt raemedali

Tallinna Linnavalitsus otsustas anda Tallinna raemedali raekoja direktorile Elvira Liiver Holmströmile kauaaegse pühendunud töö eest Tallinna raekoja ajaloolise pärandi ja traditsioonide mõtestamisel.

Tallinna linnasekretär Priit Lello sõnul ei saa Elvira Liiver Holmströmi panust linna ajaloolise esindushoone säilitamisel ja arendamisel mingil juhul alahinnata. „Elvira on raekoja hoone jaoks mitte ainult direktor, vaid ka perenaine, majahaldjas, giid, restauraator ja kuraator – nimekirja võib veel pikalt jätkata. Oma pühendunud tegevusega on ta andnud võimaluse linlastel ja linnakülalistel saada osa selle Euroopas haruldase ajaloo- ja kultuuriobjekti pärandist ja tänu talle on Tallinna raekoja hoone nii hästi säilinud, laialdaselt tuntud ja väärikas staatuses, nagu ta seda täna on,“ rõhutas Lello. „Mul on hea meel Elvira Liiver Holmströmi hoole ja südamega tehtud töö tunnustamise ja väärtustamise üle ning tänan head kolleegi suure panuse eest.“ 

Elvira Liiver Holmström on olnud Tallinna raekoja direktor üle 20 aasta – alates 10. jaanuarist 2001. Elvira Liiver Holmström on juhtinud projekte, mis on toonud raekojale rahvusvahelist tunnustust, näiteks Euroopa kultuuripärandi auhind ning Europa Nostra medal raekoja restaureerimise ja avalikkusele avamise eest. Ta on teinud suure töö Põhja-Euroopa vanima raekoja, Tallinna linnavõimu sümboli ajalooväärtuse kaitsel, uurimisel ja tutvustamisel ning panustanud raekoja ajalooliste traditsioonide hoidmisse ja jätkamisse.

Raemedal anti Elvira Liiver Holmströmile üle linnavalitsuse pidulikul aastalõpu istungil Tallinna raekojas 22. detsembril 2021.

Tallinna raemedal on Tallinna linna autasu, mis antakse füüsilisele isikule tunnustusena linnale osutatud teenete või silmapaistvate saavutuste eest. Alates 2004. aastast välja antava raemedali on seni pälvinud 87 inimest.

Foto: Ain Saarna