Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Rahvaülikool avas täna uue aasta põnevad kursused

Tallinna Rahvaülikool avas täna uue aasta põnevad kursused

Tallinna Rahvaülikool avas ka sel aastal detsembrikuu esimesel päeval registreerimise uue aasta kursustele, mille seast leiab vanu häid ja armastatud klassikuid kui ka päris uusi õppimisvõimalusi.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on see hea võimalus kinkida lähedastele või iseendale huvitavaid uusi koolitusi ja enesearenguvõimalusi. “Õppimine ja eneseareng on midagi, mis ei lõpe ideaalis kunagi. Rahvaülikool on üks kättesaadav võimalus, kuidas leida endale täpselt nii väikesed või suured õpiampsud, kui ajakava ja huvid lubavad,“ sõnas Oja.

Uuel aastal on fookuses uus- ja taaskasutuse teemad, tutvutakse zero waste (ehk nullkulu) elustiiliga, tutvutakse permakultuuri disaini põhimõtetega ja linnas toidu kasvatamise võimalustega. Kultuurikursustel saab teada, kuidas uurida oma perekonnalugu ning tutvutakse koos Jaak Juskega nii vanalinna kui ka Pelgulinna asumite ajalooga. Lisaks viivad linnaekskursioonid vaatama Tallinna linnas asuvaid kalmistuid ja külastama õigeusu kirikut.

Jätkuvalt saab ka Tallinna Rahvaülikooli Südalinna maja õppeköögis kogenud koolitajate juhendamisel valmistada hõrgutisi erinevatest rahvusköökidest ja maailmaklassikast. Käsitööna valmivad omanäolised makrameed, nahast kaardi-  raha- ja  võtmetaskud, kaunid heegelpitsid ja praktiline sibulavõrk. Kunstikursustel katsetatakse akvarelltehnikas piiride laiendamist, õpitakse joonistama moefiguure ja erinevaid maalikunsti tehnikaid lõunases maalistuudios.

Detsembrikuu jooksul täieneb valik veelgi uute inspireerivate kursuste ja koolitajate näol. Rohkem infot leiad SIIT.