Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Sadam otsib Admiraliteedi basseini sillale nime

Tallinna Sadam otsib Admiraliteedi basseini sillale nime

Tallinna Sadam kuulutab koostöös Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjoniga ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga välja avaliku nimekonkursi üle Admiraliteedi basseini kanali rajamisel olevale sillale.

Tallinna Sadama arendusosakonna juhataja Hele-Mai Metsal ütles, et tulevane silla nimi peab olema meeldejääv ja rahvalikult suupärane kasutada. „Vanasadam on ajalooline ja oluline piirkond Tallinna linnas ja on olnud oluline linna kujunemisel. Ka silla nimi peab olema märgilise tähendusega, kuna sillast saab piirkonna uus maamärk, mis ilmestab ümberkaudset linnaruumi ja on tulevikus tõmbenumber nii linnakodanikele kui linna külastavatele turistidele.“

Nimekonkurss toimub kahes etapis. Esimeses etapis saavad kõik soovijad perioodil 10.aprill kuni 10.mai 2021 esitada nimesid sisestades need Tallinna Sadama veebilehe oleva ankeedi kaudu. Tallinna Sadama töötajatest moodustatud silla  nimekomisjon valib nende hulgas välja kolm nime ja esitab need kooskõlastamiseks Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjonile. Pärast nimekomisjoni heakskiitu toimub teises etapis avalik hääletus sobivaima nime leidmiseks. 

Võitnud nime esitajale on Sadam pannud auhinnaks 300 euro suuruse preemia, teisele kohale 200  euro suuruse preemia ja kolmandale 100 euro suuruse preemia. Lisaks loositakse kõigi osalejate vahel välja viis meenet.

Üle Admiraliteedi basseini kanali rajatav sild on Eestis ainulaadne pöörd-avatav sild ja hakkab ühendama A- ja D-terminaliga külgnevaid alasid. Silla idee sündis praktilisest vajadusest muuta inimestele liikumine kahe terminali vahel kiiremaks ja mugavamaks. Sadama suurem eesmärk on kujundada Admiraliteedi basseini ümbrusest uus linnaväljak ning sild ilmestab piirkonda ainulaadse arhitektuuriobjektina.

Silla projekteerisid Witteveen + BOS ja arhitekt Robert-Jan van der Veen arhitektuuribüroost Plein06 2017. aasta ideekonkursi võidutöö „ New Balance 100“ alusel. Silla ehitab KMG Inseneriehituse AS ja see valmib augustis 2021.

Silla rajamist kaasfinantseerib Euroopa Liit Euroopa Ühendamise Rahastu projektist TWIN-PORT 2 nr 2014-EU-TM-0087-M.

Täpsem info ja konkursi tingimused https://www.ts.ee/vanasadama-admiraliteedi-basseini-kanali-silla-nimekonkurss/