Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Suur-Pae Lasteaed osaleb EHLi hoiatus streigis 10 novembril

Tallinna Suur-Pae Lasteaed osaleb EHLi hoiatus streigis 10 novembril

Tallinna Suur-Pae lasteaia õpetajad on otsustanud liituda õpetajate hoiatusstreigiga 10.11.2023, seoses sellega Tallinna Suur-Pae lasteaia õpetajad tulevad tööle 10.11.2023 kell 9.00.

Eesti Lasteaednike Liidu juhi Evelin Sarapuu sõnul loodavad kõik, et valitsus haridustöötajate palga kokkulepet ei murra, kuid vajadusel on streigiks valmis lisaks koolidele ka lasteaedade õpetajad, mis puudutab enam kui 100 000 lapsevanemat ja nende tööandjaid üle Eesti.

Eesti Lasteaednike Liidu (ELAL) juht Evelin Sarapuu tõi välja, et vajadust haridustöötajate töötasud võrreldavate ametitega samale tasemele tuua nentisid kevadel kõik tänased koalitsioonierakonnad. Koalitsioonileppes 2023–2027 on eesmärk tõsta nelja aastaga õpetajate palk 120 protsendile keskmisest palgast.

“Õpetajate palgakasv koalitsioonilepingus on tänase seisuga katteta lubadus, mis on tekitanud olukorra, kus eesti õpetajaskond on valmis enda eest jõuliselt seisma,” ütles Sarapuu.

Lasteaiaõpetajate eestkõneleja sõnul loodavad kõik, et valitsus haridustöötajate palga kokkulepet ei murra. Õpetajate streigi korral on lasteaednikel aga seaduslik õigus ühineda toetusstreigiga.

“Streik on kõigile ebameeldiv, aga see on seadusega lubatud viimane samm, kui valitsus tõesti järjepidevalt keeldub kokkuleppeid täitmast. Kui koolide õpetajaskond asub tekkinud olukorra tõttu streikima, on võimalik samal ajal lasteaednike toetusstreik, millega saavad seaduse kaitse all liituda kõik lasteaiaõpetajad üle Eesti,” ütles Sarapuu.

Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) esimehe Reemo Voltri sõnul on septembris ja oktoobris läbiviidud küsitluse kohaselt valmis streikima üle 80% lasteaia- ja üle 90% kooliõpetajatest.

Haridusandmete portaali Haridussilm värske info kohaselt on Eestis ligi 600 lasteaeda, kus käib ligi 70 000 last.

“Seega peaks streigi korral oma tööelu mõneks ajaks ümber korraldama vähemalt 100 000 inimest, millega peavad arvestama ka nende tööandjad,” nentis Voltri.

Evelin Sarapuu rõhutas, et hetkel teeb lasteaednikele enim muret riigi soov lasteaiaõpetajate palk lahti siduda kooliõpetajate palgast.

“Täna on lasteaiaõpetajate palga alammäär seotud kooliõpetajate palga alammääraga, mis tagab ka lasteaedade õpetajate tasu püsimise õiglasel tasemel. Kui lasteaiaõpetajate palgad kooliõpetajate palgast lahti seotakse, tekiks aga peagi taas olukord, kus lasteaiaõpetajate palga üle otsustas vaid kohalik omavalitsus ning üle Eesti võisid palgad erineda lausa kolm korda,” selgitas Sarapuu.

“Lasteaiaõpetajate palga alammäär peab jääma ka edaspidi seotuks kooliõpetajate palga alammääraga, et tagada kõikide lasteaiaõpetajate tasu ajaga kaasas käimine ning kõigi sama tööd tegevate lasteaiaõpetajate võrdne tasustamine,” ütles Sarapuu ning lisas, et 

ELAL juhatus toetab kõikide õigust seista oma töötingimuste eest.

Lasteaednike esindajad Toompeal 26.10.2023 

Eesti Lasteaednike Liitu esindas Toompeal Anna Sõõrd.

Täname Annat, kes esindas koos liikumisõpetajast ametikaaslasega Eesti Lasteaednike Liitu ja rääkis kõigi Eesti lasteaednike nimel.

Kahju, et rohkem moraalseid toetajaid ei leidnud võimalust tulla.

Tuli meelde ka eelmine aktsioon; Rattaretke toetuseks kõnekoosolekud ja allkirjade üleandmine peale rattaretke Toompeal.

Allkirju kogusime massiliselt, üle 27 tuhande, aga oma näoga kohale tulijaid oli vähe nii kõnekoosolekutel kui Toompeal. Kahjuks olid puudu need kelle huvide eest toimetati.

Loodetavasti on oma töötingimuste ja palga eest seisjaid järjest rohkem.

Palk on väga tähtis ja kui keegi arvabki, et palk pole talle oluline ja vääriline palk ei mõjuta kedagi paremini töötama siis pole õige aeg taolise arvamuse avaldamiseks palgatingimuste eest seismise aktsioonide käigus.


Kõne Toompeal peetud ja delfile intervjuu antud.  😊. 

https://drive.google.com/file/d/1ycQqiTc1PPHo8PsSmj2HA33dH2ArPrAS/view?usp=sharing  delfi video

https://drive.google.com/file/d/1yq3u6JJsQc2sPvxn1KSfV3jMyOWu6OGd/view?usp=sharing kõne Toompeal

Delfi artikkel avaneb ainult tasulistele lugejatele https://www.delfi.ee/artikkel/120242875/videod-ja-fotod-tanane-oli-soojendus-kui-kompromissini-ei-jouta-on-oodata-opetajate-massimiitinguid Tegin koopia ja panin manusesse.