Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna tarbijakaitse – juba 30 aastat!

Tallinna tarbijakaitse – juba 30 aastat!

Kõige paremini suudab ennast kaitsta teadlik tarbija ise, tehes läbimõeldud ostuotsuseid ja suutes vältida vigu ning ennetada probleeme. Tallinnas on tarbijakaitsega tegeletud juba 30 aastat — 1994-2000 Hinna ja Konkurentsi Amet, 2000-2020 Tallinna Ettevõtlusameti hinna ja tarbijakaitse osakond ning alates 2021 Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistuse tarbijakaitse osakond.

Tarbijakaitse ja kaubanduse küsimustes saab head nõu nii Tallinna tarbijakaitse infopunktis, kui ka telefoni ja e-kirja teel. Lisaks tarbijatele nõustame ka kauplejaid, et tagada kõigile tallinlastele turvaline ostlemis- ja tarbimiskeskkond. Teeme aktiivselt järelevalvet kaubanduses, toitlustuses ja teeninduses eesmärgil, et kõik ettevõtjad oleksid teadlikud ja tarbijate õigused kaitstud. Alates 2009. aastast on korraldatud Tallinna tarbijaõiguste päeva kõige aktuaalsematel ja huvipakkuvamatel teemadel. 30 aasta jooksul on tarbijatele ja kauplejatele koostatud ka mitmeid huvitavaid infotrükiseid, sh Tarbija ABC ning Kaupleja ABC. Lisaks on tarbijakaitse osakonna ülesannete seas linna teenuste hinnakirjade hindamine, hasartmängu mängukohtade taotluste menetlemine ja kohaliku omavalitsuse eelnõude koostamine. Meile on oluline, et me tegevustel on mõju ja tulemus, seetõttu peame väärtuslikuks koostööd nii linna kui riigi tasandil.

2023. aastal suunasime fookuse tarbijahariduse edendamisele ja seda just kõige nooremate ja kõige eakamate tarbijate seas. Valmis sai väikese tarbija töövihik „Tark tarbija“, mis jõudis kuue kuuga 1150 Tallinna lapseni 51 lasteaiarühmast. Eakatele tallinlastele korraldati 13 tarbijakaitsealast infotundi Tallinna päeva-, sotsiaal- ja vaba aja keskustes. Infotundides osalenud ligi 250 Tallinna eakat said kaasa infotrükise Tarbija ABC, et kuuldut veelgi enam kinnistada. Nii väikeste kui suurte tarbijate teadlikkuse tõstmist ja teavitustegevust jätkame ka 2024. aastal.

Hea tarbija ja kaupleja! Kui vajad hea nõu, siis pöördu Tallinna tarbijakaitse infopunkti Vabaduse väljak 7 I korrusel, helista tel 640 4232 või kirjuta [email protected] või [email protected]. Aitame kasulike nõuannetega!

Tule külasta ja loe huvitavat ning kasulikku teavet Tallinna tarbijakaitse portaalis!

Kaunist jõuluaega, meeleolukat aasta lõppu ja tegusat uut aastat!