Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna ühistranspordis on pileti ostmiseks nüüd veel üks lisavõimalus

Tallinna ühistranspordis on pileti ostmiseks nüüd veel üks lisavõimalus

Tallinna ühistranspordis saab nüüd muude makseviisidele kõrval tasuda sõidu eest ka Apple Pay Express’iga. See võimaldab Apple’i seadme omanikel, kel vaja sõitmiseks pilet osta, teha seda ilma, et peaks igakordselt oma seadet aktiveerima või autentima. Makselahendus töötab ka seadme tühja aku korral.

Apple Pay Express Mode kiirmakselahendus võeti Tallinna ühissõidukites kasutusele Tallinna transpordiameti ja Eesti ühistranspordi tehnoloogiaettevõtte AS Ridango koostöös.
 
Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on Tallinna elanikele ühistranspordi kasutamine jätkuvalt tasuta, kuid uus lahendus on üheks mugavaks lisavõimaluseks neile, kes peavad sõitmiseks pileti ostma – näiteks teiste omavalitsuste elanikele, aga ka turistidele. „Maksevõimaluste arendamine on üks osa pealinna laiematest eesmärkidest, et muuta ühistransporditeenuse kasutamine veelgi sõitjasõbralikumaks. Tänapäeval ei kanna paljud endaga pangakaarti kaasas ja on väga hea, et nüüd on ka Tallinnas võimalik sellisel moel pileteid soetada,“ märkis abilinnapea.

Lahendus toimib ilma, et selleks peaks avama seadme või rakenduse, samuti töötab see tühja aku korral. Eraldi pole tarvis kasutada Face ID-d, Touch ID-d või sisestada paroole: piisab vaid iPhone telefoni või Apple Watch nutikella asetamisest validaatori ekraani juurde. Apple Pay Express Mode töötab iPhone 8 või hilisema ja Apple Watch 4 või hilisema seadmega.

Makselahenduse aktiveerimiseks tuleb avada telefon või nutikell, sisestada rakenduses Wallet oma pangakaardiandmed ning lülitada sisse Express Mode. Apple Wallet’i rakendusse lisatud kaartide andmeid ei jagata Apple’iga ega salvestata nende serveritesse. Kui iPhone või Apple Watch on kadunud või varastatud, saab seadme omanik selle Find My rakendusega lukustada ja üles leida.

Ridango tegevjuht Erki Lipre avaldas entusiasmi uue funktsiooni üle: „Oleme uhked, et saame olla osa Tallinna ühistranspordi digitaalsest innovatsioonist. Apple Pay Express Mode’i kasutuselevõtt võimaldab reisijatele veelgi sujuvama ühistranspordi kogemuse Tallinnas. See on veel üks samm lähemale Ridango visioonile teha ühistransport mugavamaks ja kaasaegsemaks kõigile Tallinna elanikele ja külastajatele.“

2009. aastal asutatud AS Ridango on Tallinna lepingupartner, kes keskendub ühistranspordi pileti-, reaalaja- ja maksesüsteemide arendamisele. Ridango on tunnustatud ühistranspordi infotehnoloogia ettevõte Põhja-Euroopas ning pälvinud erinevaid rahvusvahelisi auhindu.

Fotol Ridango validaator, fotograaf Ketlin Lääts