Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinna Vormsi Lasteaia lapsed osalesid Robotexil

17 -18 november toimus Unibet Arenal Robotex International 2023, kus osalesid ka Tallinna Vormsi Lasteaia lapsed.

Robotexil leidis aset lisaks paljudele teistele ägedatele võistlustele Roboliiga võistlus kuni 12. aastastele lastele. Roboliiga võistlus on kujunenud hüppelauaks lasteaia- ja algkoolilastele põnevasse ning arendavasse robootika- ja tehnoloogiamaailma. 
 

2023. aasta Robotex International toimumist toetas Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023, millest tulenevalt sai Roboliiga võistluse teemaks “Minu autovaba linn”. 
Erinevalt teistest Robotexi võistlustest ei selgitata Roboliiga võistlusel välja 1.-3. koha võitjaid. Selle asemel tähistatakse kõikide 3-5  liikmeliste tiimide Robotexile jõudmist kui põnevat õppimise teekonda. Lapsed said teha omavahel koostööd, rakendada loovust, programmerida roboteid ning jagada oma nägemust autovabast linnast.  

Meie lasteaiast osalesid 17. novembril toimunud Robotexi Roboliiga võistlusel Kiisupere rühma lapsed: Kevin Kristof, Erik, Thomas, Agnes ja Magnus. Enne Robotexile minekut tuli teha ka ettevalmistusi. Esiteks mõtlesid lapsed enda tiimile nime, milleks osutus "Kiisupere esimene". Järgmiseks otsustasid lapsed, millise robotiga soovivad tegutsema hakata. Valituks osutusid Blue-Bot, mida programmeeriti tahvelarvutit kasutades ning kleebiste abil juhitav Robobloq rong. Lapsed mõtlesid  ühiselt välja, missugune võiks olla üks autovaba linn, joonistasid, kleepisid ja kujundasid mängumati. Ühisel nõul kujunes välja ka lugu tegelasest nimega Tserbot, kes liigub autovabas linnas jalgsi ringi, nuusutab pargis lilli ja sõidab siis rongiga koju. Mitmekordse katsetamise tulemusena saadi paika ka robotite liikumiseks sobivad koodid ja kleepsud.

Roboliiga võistluse päeval olid lapsed julged ja asjalikud oma ideed tutvustama ja roboteid programmeerima ning said osa ka võistluste üldisest melust.
Suur tänu meie tublidele Roboliiga võistlejatele tiimist Kiisupere esimene ning nende juhendajale Miina Paugusele.


Allikas: Tallinna Vormsi Lasteaed