Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Vormsi Lasteaias toimus animatsiooni töötuba Tallinna lasteaedade õpetajatele

Tallinna Vormsi Lasteaias toimus animatsiooni töötuba Tallinna lasteaedade õpetajatele

8. novembril kogunesid Tallinna Vormsi Lasteaia muusikasaali animatsiooni loomisest huvitatud õpetajad erinevatest Tallinna lasteaedadest.

Õpetajad said võimaluse jagad oma kogemusi lastega animatsiooni tegemisest ning uurisid lihtsa animatsiooni loomise põnevaid võimalusi.
Osalejad tutvusid Tallinna Vormsi Lasteaia praktikatega animatsioonide loomisel nii laste kui täiskasvanute poolt.
Käed-külge töötoas katsetati ise järgi, mis on stop- motion animatsioon ning kuidas ise käepäraste vahenditega luua stop- motion tehnikas animatsiooni. Stop-motion on animatsioonitehnika, mis näitab, nagu liiguks objekt ise, kuigi seda tegelikult liigutatakse.

Õpetajad proovisid väikestes gruppides tegutsedes ja koostööd tehes praktiliselt läbi animatsiooni loomise erinevad etapid. Animatsioone loodi tahvelarvutite ning StopMotionStudio rakenduse abil. 

Osalejad tegutsesid keskendunult ja innuga, kasutasid loovalt mitmesuguseid vahendeid ja materjale ning katsetasid ka filmide helindamist. Grupitöödena valmisid lõbusad ja vahvate pealkirjadega lühianimatsioonid: "Sõnakett", "Kassi jõuluunenägu", "Ahnus ajab upakile" ning "Jänest sõitma".

Täname kõiki töötoas osalenud õpetajaid!

Allikas: Haridustehnoloog/ Kratttide rühma õpetaja Miina Paugus