Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna XXI Kooli ettevõtmised vaimse tervise vitamiinikuul

Tallinna XXI Kooli ettevõtmised vaimse tervise vitamiinikuul

Tallinna XXI Kooli vaimse tervise kuud kavandati koolis koostöös juhtkonna, tervisenõukogu ja klassijuhatajatega. Tegevused toimusid iganädalaselt kõikidele sidusrühmadele – õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele.

Iga nädal algas vitamiiniesmaspäevaga, mil vaagnad olid täidetud värviliste köögi-, puu- ja juurviljadega.

Kool liitus vaimse tervise kuul Taimse Teisipäeva programmiga, millega soovime avardada koolipere maitsemeeli ning meelitada kõiki sööma rohkem köögiviljarikast toitu, suurendada köögiviljade osakaalu menüüs ja tõsta koolipere teadlikkust tasakaalustatud toitumisest.

Raamatukogus on avatud näitus „Toit ja vitamiinid“.

Kõikide klasside õpilastele toimusid mõtisklused, koolitused või praktilised töötoad teemal „Tasakaal on peaasi“.

Kunstiõpetuse tundide raames käisid õpilased vaikuserännakul, kus ülesandeks oli märgata enda ümber võimalikult palju, mille kohta võiks küsimusi tekkida. Nii sündiski põnev akendenäitus „Kas oled mõelnud…?“, mida vaadates sai kogu koolimajas ringi käies mõtiskleda, märgata ja küsimustele vastata. https://21k.ee/kas-oled-moelnud

Kooli psühholoogi ja perenõustaja eestvedamisel valmis vahva video „Positiivne mina“, mida said kõik õpilased klassijuhatajatundides koos harjutada ja mitmeid kordi läbi teha. Videos on 3 harjutust, mis loovad kindlasti rõõmsa meele ja toovad naeratuse suule. Tänasel päeval on väga oluline hoida positiivsust ja head endas ning enda ümber. Video juhtmõtteks on „Head sõnad loovad häid suhteid“.

Õpilasorganisatsioon Kultuurigild korraldas vahetundidel õpilastele vaimse tervise minuteid, kus jagati ka infomaterjale vaimse tervise hoidmise kohta.

Lapsevanematele ja õpetajatele toimus veebisaade „Kuidas toetada lapse vaimset tervist?“, kus õpetussõnu jagasid koolipsühholoog ja armastatud näitleja Rita Rätsepp ja vaimsete praktikate koolitaja Ingvar Villido. Saates otsiti võimalusi ja praktilisi lahendusi, kuidas säästa vaimset tervist, lahendada probleeme ja püsida õnnelik.

Inglise keele tundides tegelesid õpilased oma inglise keele sõnavara laiendamise ja digipädevuste arendamisega, mille käigus tutvuti kümne vitamiini ja mineraaliga, uuriti erinevaid allikaid ja sõnaraamatuid, et teada saada, millistes toitainetes on organismile vajalikke vitamiine ning lõpuks koostati toredad esitlused klassikaaslastele ettekandmiseks. https://www.flipbookpdf.net/web/site/2907aa514a7957309ffe2504bc4299580aa569ab202203.pdf.html

Kooliperele ja Tallinna Haridusametile tutvustati aktiivse gümnasisti ja noore ettevõtja poolt koostöös psühholoogidega välja antud enesearenduslikku õppemärkmikku Enesearmastik ja aastaplaneerijat Plänner. Märkmik on teejuht ja suunanäitaja, mis aitab kaardistada oma tundeid ja vajadusi, võimaldab paremini aru saada oma käitumismustritest ning olla lahkem iseenda vastu. Enesearmastik on loodud eelkõige selleks, et inimene oleks teadlik oma mõtetest ja käitumist mõjutavatest teguritest. Plänner aitab efektiivsemalt seada oma eesmärke ja kujundada harjumusi ning neid ka päriselt saavutada. https://www.bulletjourney.ee

Robin-Pass-bulletjourney.ee.jpg

Vitamiinikuu tegemised andsid kooliperele positiivsust ja energiat, sest ettevalmistused südamekuu läbiviimiseks on juba täies hoos.