Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas algas lapsevanemate teavitamine elukohajärgsetest koolidest

Tallinnas algas lapsevanemate teavitamine elukohajärgsetest koolidest

Tallinna Haridusamet alustas lapsevanemate teavitamist elukohajärgse kooli määramisest lastele, kes astuvad esimesse klassi 1. septembril 2024. Koolikohti saavad lapsevanemad kinnitada 10. juunini.

eKooli keskkonnas taotluse esitanud vanemad saavad teate lapsele määratud koolist eKooli kaudu oma e-posti aadressile. Koolid saadavad lapsevanematele eKoolis kutsed, misjärel saavad vanemad sealsamas lapse kooli tuleku kinnitada. Kui lapsevanem ei ole eKooli kasutaja, tuleb koolikoha kinnitamiseks pöörduda lapsele määratud kooli poole. 

Abilinnapea Aleksei Jašin tuletab lapsevanematele meelde, et kuigi kõikidele Tallinna lastele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis, on vaja koolikoha vastuvõtmine kindlasti kinnitada. „See on väga oluline, sest tähtajaks vastu võtmata kohad muutuvad vabaks ning need täidetakse kooli vastuvõtukordade alusel. Koolikoha kinnitamine tagab, et laps saab minna sellesse kooli, millest perele on teada antud,“ ütles Jašin.

Haridusamet määrab kõigile koolikohustuslikus eas lastele (1. oktoobri seisuga 7-aastased) koolikoha ka siis, kui taotlust ei esitatud. Koolikoha määramise info saadetakse sel juhul postiga lapse rahvastikujärgse elukoha aadressile. Elukohajärgse kooli määramise aluseks on põhikooli- ja gümnaasiumiseadus, mille kohaselt arvestatakse kooli määramisel esmajärjekorras lapse rahvastikuregistrijärgse elukoha lähedust koolile ning õdede-vendade õppimist samas koolis. Võimalusel arvestatakse ka vanemate soove.

Kui määratud kool lapsele ei sobi, on vanematel õigus valida mõni teine kool, kus on vabu kohti. Sel juhul tuleb peale 10. juunit pöörduda kohataotlusega otse soovitud kooli poole.
Rahvastikuregistri andmetel on Tallinnas 4677 koolikohustuslikku ikka jõudvat last (20.05.2024 seisuga). Koolikoht Tallinna munitsipaalkooli määrati 3967 lapsele. Erakoolis või mujal Eestis alustab õpinguid üle 400 lapse, välismaal 136 last. Kuueaastasena läheb tänavu kooli 259 last, koolikohustuse täitmise edasilükkamise soovituse on saanud 129 last.

Rohkem infot leiab Tallinna Haridusameti kodulehelt: tallinn.ee/haridus/Esimesse-klassi-astumine