Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas algas lume väljavedu

Tallinnas algas lume väljavedu

Kestva lumesaju tõttu on Tallinna liiklusolud jätkuvalt keerulised. Lumekoristus ja libedusetõrje kestavad ööpäevaringselt ning linnas alustati ka lume väljaveoga. Prognoosi kohaselt on järgnevate päevade jooksul oodata täiendavat lumesadu. Raskete ilmaolude tingimustes palutakse linlastel varuda aega liiklemiseks ja võimalusel kasutada ühistransporti.

Ilmaprognoosi kohaselt jõuab neljapäeva hommikutundidel kohale uus lumesadu, mis kestab kuni reede õhtuni, lumelisa võib tulla 10-15 sentimeetrit. Neljapäeval on oodata ka tugevamat tuult, mis põhjustab kiirelt tekkivaid tuisuvaalusid tuultele avatud kohtades. Prognoosi kohaselt lisandub ka järgmise nädala jooksul lund pea et igapäevaselt, temperatuur püsib miinuskraadides, seega talviste ja lumiste oludega tuleb linnas liikujatel praegu arvestada koguaeg.

Tallinna tänavatel töötab ligi 170 lumekoristusmasinat, sealhulgas sahk-puisturid ja traktorid, lumelaadurid ning lisaks 50 käsitööbrigaadi, kes tegelevad peamiselt ühistranspordipeatuste ja ülekäiguradade puhastamisega. Lume väljaveoga on juba linnas alustatud ning enamikes linnaosades hakkab väljavedu alates homsest. „Seetõttu palume ka autojuhtidel olla tähelepanelikud, kui nende kodutänavale või -hoovi tekib ajutine parkimiskeelu märk ja suhtuda sellesse mõistvalt, sest nii saame tänavatelt lume välja viia ning need uuesti kergesti läbitavaks muuta, tagades ka mugavad parkimistingimused,“ sõnas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Möödunud öösel veeti lund välja Vana-Kalamaja tänavalt, Baltijaama väljakult, Tehnika tänavalt, Rohu tänavalt, Kaarli puiesteelt, Pärnu maanteelt, Rahumäe teelt, Tulika tänavalt, Koskla tänavalt, Männiku teelt, Rohula tänavalt, Majaka tänavalt, Randvere teelt, Peterburi teelt ja vanalinnast. Ööl vastu neljapäeva on plaanis lume väljavedu Nõmme teelt, Mustamäe teelt, Pärnu maanteelt, Kaarli puiesteelt, Luise tänavalt, Endla tänavalt, Liivalaia tänavalt, Majaka tänavalt, Peterburi teelt, Kose teelt, Männiku teelt, Vabaduse puiesteelt, Rohula tänavalt, Tehnika tänavalt, Rohu tänavalt, Vana-Kalamaja tänavalt, Telliskivi tänavalt, Paldiski maanteelt ja Kopli tänavalt.

Ühtlasi peaksid kinnistuomanikud olema valmis kõnniteede hommikuseks puhastamiseks, vajadusel tuleb lume- ja libedusetõrjet teha mitu korda päevas. Kinnistu ja sõidutee vahel asuva kõnnitee lumest ja jääst puhastamine ning libedusetõrje on kinnistu või ehitise omaniku korraldada. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest. Tallinna heakorraeeskirja kohaselt on kinnistuomanikel soovi korral võimalus linnalt tellida omanikule seadusega pandud korrashoiukohustuse täitmine ehk lume- ja libedusetõrje omanike puhastusalal. Vastava lepingu saab sõlmida keskkonna- ja kommunaalametiga, kui puhastatav kõnnitee asub ühistranspordiliiklusega magistraaltänava ääres.

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda Tallinna abitelefonil 14410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.