Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas algavad uue trammiliini ehitustööd

Tallinnas algavad uue trammiliini ehitustööd

Esmaspäeval, 13. märtsil algavad Vanasadama trammiliini esimese etapi ehitustööd, millega kaasnevad ümberkorraldused kesklinna liikluses. Ehitustöid alustatakse Gonsiori ja Laikmaa tänavatel, mistõttu suletakse liiklus Gonsiori tänava kesklinnast väljuval suunal Laikmaa ja Reimani tänavate vahel ning Laikmaa tänaval Gonsiori ja Narva mnt vahel suunaga Narva mnt poole.

Esmaspäeval, 13. märtsil kell 11 suletakse liiklus Gonsiori tänava kesklinnast väljuval suunal Laikmaa ja Reimani tänavate vahel. Lisaks teostatakse esmaspäeval alates kella 10-st Laikmaa tänaval, Gonsiori ja Narva mnt vahelisel lõigul ettevalmistustöid sõidusuundade vahelisel eraldussaarel.
Teisipäeval, 14.märtsil kell 8.00 suletakse liiklus Laikmaa tänaval Gonsiori ja Narva mnt vahel suunaga Narva mnt-le. Kahesuunaline 1+1 sõidurajaga liikluskorraldus on viidud Laikmaa tänaval teisele poole. Jalakäijatele on tagatud läbipääsud mõlemal tänavapoolel.
 
„Ehkki külmakraadid ei lubanud meil töödega alustada sellel nädalal, siis töögraafiku koostamisel oleme arvestanud võimalike ettenägematute asjaoludega ning nädalane viivitus ei mõjuta ehitusgraafikut oluliselt,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet. „Ehituse alustamisega muutub kesklinnas ka liikluskorraldus, loodame linlaste mõistvale suhtumisele ja palume liiklejatel järgida objektide ajutist liikluskorraldust.“
 
Sadamaalal algavad tööd järgmise nädala lõpus või ülejärgmise alguses. Siis suletakse liiklus Kai tänaval, kuid sadama ja kruiisiterminali ligipääs on tagatud kogu ehitusperioodi jooksul.
 
Seoses ehitustööde esimese etapiga on ümbersõidule suunatud bussiliinid nr 9, 11, 31, 46, 55, 67 ja 68. Muudetud liikumisteega bussiliinide peatustesse on paigaldatud infomaterjalid ajutise marsruudi kirjeldusega ja liikumisskeemidega. Ümbersõidul olevatel liinidel võib esineda hilinemisi ning kesklinna piirkonnas võib pikeneda jalgsikäigumaa pikkus peatustesse. Muudatusi ühistranspordi liikumisteedes ja graafikutes saab jälgida veebilehel https://transport.tallinn.ee/
 
Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.
 
Uue trammiliini rajamine hõlmab erinevatel etappidel suurt hulka ümberehitustöid alates Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust kuni Põhja puiesteeni. Trammi tulevane liikumistee kulgeb Kivisilla tänavalt vasakpöördega Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli suunalise trammiteega. Praeguste plaanide järgi tööde teine etapp algab 4. aprillil.
 
Vanasadama trammiliini ehitustööde tulemusena valmib 2024. aasta suvel ligi 2,5 kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänava ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Trammirööbaste paigaldusele järgneb trammitee trassil katendite rajamine sõidu- ja kõnniteedel, liikluskorraldusvahendite, bussiootepaviljonide ja muu linnaruumi inventari paigaldus ning haljastustööd, mis vältavad kuni lepingu lõpptähtajani 2025. aasta veebruaris.
 
Vanasadama trammiliini ehitustööde maksumuseks on koos käibemaksu ja omanikujärelevalvega ligi 46 miljonit eurot, taaste- ja vastupidavusfondist (RRF) on selleks eraldatud 26 miljonit eurot.