Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas avati esimene legaalse grafiti sein

Tallinnas avati esimene legaalse grafiti sein

Täna pärastlõunal alustasid noored grafitikunstnikud linna esimesele legaalsele lõuendile esimeste teoste loomist.

„Soovime anda noortele võimaluse ennast linnaruumis kunstiliselt väljendada ilma korda rikkumata ja seadusega pahuksisse minemata,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Heal tasemel töödega kaunistatud grafitiseinad on mujal maailmas väga laialt levinud kogemus - nüüd lõpuks on esimene taoline ka Tallinnas. Tänavakunst, kui ta on õiges kohas ning hästi tehtud, rikastab linnaruumi ning loodetavasti annab pilootprojekt meile põhjust ja võimalust avada taolisi seinu veelgi.“

Kahe päeva jooksul kaetakse Pärnu maantee viadukti betoonseinad kõrgetasemelise grafitikunstiga – eeskujuks järgmistele katsetajatele. Legaalse grafiti seina loomise idee algatas Kesklinna valitsus koostöös Tallinna Haridusameti mobiilsete noorsootöötajatega. Tarvikute ja teostusega toetab kunstitarvete kauplus Spekter. Esimesed pildid teevad mobiilse noorsootöö raames ka varemalt graffitiprojektidesse kaasatud noored, kohalikud tänavakunstnikud ja kutsutud tänavakunstnik Berliinist.

Legaalse grafiti sein pakub nii noortele, kes teevad alles esimesi katsetusi kui ka suure kogemustega tänavakunstnikele turvalist ruumi graffiti harjutamiseks ja eneseväljenduseks. See vähendab avaliku ja eraomandi ebaseaduslikku märgistamist. Legaalse grafiti sein ei pane kunstnikele loomepiiranguid ja toetab oma arvamuse väljendamist, kuid seda siiski sündsuse piires – loomevabadus ei laiene ebatsensuursustele ning vaenu õhutavatele väljenditele ja kujutistele.