Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas on oodata tihedat lume- ja lörtsisadu

Tallinnas on oodata tihedat lume- ja lörtsisadu

Ilmaprognooside kohaselt on kolmapäeva õhtutundidel oodata Tallinna piirkonnas sademeid, ööl vastu neljapäeva võib lumelörtsina sadada üle 10 cm märga lund, neljapäeval on oodata vihma. Reedest kolmapäevani lumesajud jätkuvad ning temperatuur langeb miinuskraadidesse, kohati on oodata alla 10 külmakraadi. Teeolud muutuvad keeruliseks ning kõnni- ja sõiduteedel püsib libeduse oht!

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul on linna lepingupartnerid kõrgendatud valmisolekus, et tagada libeduse ennetamine ja hooldustsüklite käigus lume- ja libedusetõrje muutuvate ilmastikuolude olukorras. „Palume kõigil liiklejatel jälgida ilmastikuolusid, valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks,“ sõnas Sulg. „Paneme linlastele südamele, et suverehvidega liiklemine lumesaju tingimustes ei ole ohutu ning tuletame meelde, et 1. detsembrist on talverehvide kasutamine kohustuslik.“

Sulg lisas, et ka jalakäijad ning jalgratturid ei tohi valvsust kaotada: „Teed võivad olla libedad ning libedustõrje teostamine kõnniteedel ning jalg- ja jalgrattateedel võib võtta aega. Enne ülekäigurajale astumist tuleks eriti tähelepanelikult veenduda, et sõidukid jõuaksid peatuda, kuna libedus pikendab sõidukite pidurdusteekonda.“

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hoolduspartnerid puhastavad peamagistraale ja teisi suuremaid objekte ning kvartalisisestelt teedelt ja väiksematelt tänavatelt koristavad lund linnaosade hoolduspartnerid. Libedusetõrjeks on lepingupartnerid talveperioodi alguseks varunud kokku 11 000 tonni kloriide ja 1200 tonni graniitsõelmeid.

2022. aastal sõlmiti linna peatänavate hooldamiseks uued hoolduslepingud, millest tulenevalt on tõusnud hooldustööde kvaliteet. Täiendavalt on intensiivsema kasutusega jalg- ja jalgrattateede ja ühistranspordipeatustes lühendatud hooldustsükleid, lisaks tõusudele on puistematerjalide kastid paigaldatud ka enamkasutatavates ühistranspordipeatustes, lepingusse on lisatud ennetavad tegevused jäävihma olukorras tegutsemiseks. Alates 1. novembrist on kõik hoolduspartnerid kohustatud edastama reaalaja andmed hetkel kloriidide koguste kohta, lepingusse on lisatud igaöine jalgrattaradade lume väljavedu sajule järgneval ööl ning ülekäiguradade hoolduskvaliteedi parandamiseks täiendavate väikelaadurite kasutamine ülekäiguradade hooldamiseks rasketes ilmastikutingimustes.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Tänavapuhastuse küsimustes saavad linlased pöörduda vajadusel Tallinna abitelefonil 14 410. Probleemist on võimalik teada anda ka heakorra ja haljastuse infosüsteemi kaardirakenduse kaudu: https://hhhis.tallinn.ee/add.

Rohkem infot Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest leiab veebilehelt www.tallinn.ee/lumi.