Tallinnas toimub augustikuu viimasel reedel taas Kultuuriöö linnafestival
Reedel, 30. augusti õhtul alates kella kuuest saab Tallinna linnaruumist sündmusterohke Kultuuriöö, mille alapealkirjaks on seekord „Ääretud silmapiirid”. Kaheksandat korda toimuv festival tõstab esile äärealadel tegutsevad kultuurivormid ning kutsub lavale ka noori ja veel vähe tuntud kultuuritegijaid. Esindatud on muusika, kunst, film, etendused, näitused, liikumine, arutelud ja erinevad töötoad.
„Sel aastal pöörab festival oma pilgu äärealadele ning on kutsunud Kultuuriööl üles astuma neid artiste ja kunstivaldkondi, mis toimetavad nö kultuuritsentrist väljaspool. Soovime sellega pöörata tähelepanu meie kultuuripildi mitmekesisusele ja meenutada, et erinevused rikastavad,“ märkis Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.
Kultuuriöö festivali juhatab kell 16.30 sisse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimuv arutelupaneel alternatiiv- ja peavoolukultuuri omavahelisest dünaamikast.
Alates kella kuuest õhtul saab näha, kuulda ja kogeda mitmekihilist programmi eri linnaosades. Pealaval Harjumäel astuvad üles emotsionaalse elektroonilise muusika tõusvad tähed An-Marlen ja boipepperoni, dekadentlik Florian Wahl ja kümme aastat tegutsenud stiilne indie-bänd Ouu ning põneva helimaastikuga artist San Hani.
Samal ajal toimub kaks noorte muusikute festivali Põhja-Tallinnas. Fotografiskas toob Uusmus kokku eri žanrite noored muusikud, kes esitavad professionaalsel tasemel omaloomingut ning Põhja-Tallinna Noortekeskuse välilaval ja Pae pargis toimuvad kontserdid „Meie muusika 2024”, kus saab kuulda jazz, rock, alternatiiv-indie ning maailmamuusika žanreid.
Laagna kogukonnaaias üllatab publikut piknik-kontsert, kus muusik ja jutuvestja Polina Tšerkassova jutustab eri kultuuride lugusid, mis on põimitud tema enda loodud muusikaga.
Perfomatiivseid etendusi saab näha nii Rotermanni kvartali Stalkeri käigus „Stalker Dancers“ (Anumai Raska, Kärt Koppel, Liisbeth Horn) esituses kui ka Eesti Arhitektuurimuuseumis. Seal on võimalik nautida Sebastian Talmari ja Sanghoon Lee etendust „I am a many”, mis on seotud muuseumi näitusega „Eesti teatrimajad”.
Kai kunstikeskuses leiab aset unikaalne giidituur-etendus „Palun hoidke haamrit”. Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi ruumides ja õuealal toimub transgressiivne kultuuriöö „Konsum X Unlocker”. Balti jaama kunstitänaval saab näha noorte kollektiivset pop-up kunstiprojekti Balti kett 35. Samuti saab osaleda aastapäevale pühendatud giidituuril, mis saab alguse Okapi galeriist.
Põhja-Eesti Pimedate Ühingu maja hoovis on avatud hoovikohvik, kus esinevad erinevad artistid, on võimalik tutvuda tänavakunstiga ja külastada galeriid.
Põhjala kultuuritehase ja loomingulise kogukonnakeskuse alal toimub Tehaseöö, kus saab nautida kunsti, käsitööd, teatrit ja muusikat.
Kultuuriööle kohaselt tervitatakse ööbusside külastajaid raamatute ettelugemisega ning Viru bussiterminalis annab ainulaadse kontserdi bänd Neon Fir.
Kultuuriöö lõpetab Tallinna Linnaruumifestivali raames Linnahalli juures toimuv Kultuuriöö-öökino koos PÖFFiga ning värvikirevas klubis Uus Laine hoogne tantsumuusikapidu Kultuuriööklubi.
Kultuuriöö kutsuti ellu Tallinna Kultuuriameti poolt 2015. aastal. Kultuuriöö eesmärk on näidata Tallinna kultuurielu loovust, mitmekülgsust ja vaheldusrikkust, tutvustada põnevaid kohti, sündmuskeskusi ning huvitavaid loojaid, anda platvorm ning kajastus võimalus ka neile artistidele, kes igapäevaselt sellist tähelepanu ei saa.
Täpsema info ja programmi leiab kodulehelt www.kultuurioo.ee. Põhiprogrammi üritused on osalejatele tasuta.
Üritus Facebookis: www.facebook.com/kultuurioo