Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Täna toimus Mustamäe Linnaosa Valitsuses koosolek Tammsaare tee 135 teenusmaja projekteerijatega.

Koosoleku laua taga said kokku projekteerijad, linnaosavalitsuse esindajad, sotsiaaltöötajad ja Tallinna Linnavaraameti esindaja, et igaüks saaks anda projektiautoritele tagasisidet, mida meie uue sotsiaalmaja (me ise nimetame seda „teenusmajaks“) peab endas kätkema. Innopolis Insenerid arhitektid tutvustasid meile oma esimest projektikavandit.

Peab tunnistama, et see esimene projektikavand oli tüüpiline sotsiaalmaja. Kas see meid ka rahuldas? Ei. Oleme seisukohal, et nüüd, kus meil on võimalus projekteerida ja ehitada täiesti uus sotsiaalmaja, peame ajaga kaasas käima ja pakkuma meie eakatele hoopis teistsugust, paremat elukvaliteeti.

Tammsaare tee 135 maja ei tohi ja ei saa olema pelgalt elamispinda pakkuv hoone. Siin peab elanikele olema kätte saadavad kõik vajalikud teenused ja enamgi, sest peamine rõhk on elukvaliteedil: lisaks korteritele peab teenusmaja pakkuma elanikele ka hubaseid koosviibimise, koos kokkamise ja koos tegemise ruume, sportimisvõimalusi, psühholoogi ja sotsiaaltöötajate teenuseid, üritusi, kursusi, soovijatele ka oma lillekasti või ajapeenart.

Ja seda kaunis, valgusküllases ja hästi läbimõeldud hoonekompleksis.

Innopolis Insenerid olid ära teinud suure eeltöö, ent, nagu ütleb vanasõna: enne üheksa korda mõõda ja siis üks kord lõika. Eks neid „mõõtmisi“ ja koosmõtlemisi tuleb veel palju, aga algus on tehtud.

Soovime projekteerijatele palju edu ja lubame, et hoiame teid arengutega kursis.

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem