Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tänavu toimub Tallinnas 95 kõrgetasemelist rahvusvahelist spordivõistlust

Tänavu toimub Tallinnas 95 kõrgetasemelist rahvusvahelist spordivõistlust

Sel aastal võõrustab ja toetab Tallinna linn 95 kõrgetasemelist rahvusvahelist spordivõistlust, muuhulgas 16 Euroopa meistrivõistlust ning maailma- ja Euroopa karikavõistluse etappi. Linn toetab rahvusvaheliste spordiürituste korraldamist ühtekokku 645 000  euroga.

Sel aastal toovad korraldatavad tiitli- ja suurvõistlused Tallinnasse tuhandeid tipp-, noor- kui ka harrastussportlast enam kui sajast riigist üle maailma. Suuri ja erilisi sündmusi jagub aasta vältel igasse kuusse.

Abilinnapea Tiit Terik märkis, et Tallinn on Eesti spordielu keskpunkt, kus igal aastal toimub mitmeid rahvusvahelisi võistlusi, mis on kindla koha leidnud spordikalendris. „Siiras tänu võistluste korraldajatele, alaliitudele, kõikidele toetajatele ja abilistele, kelle tegevuse tulemusel need kõrgetasemeliselt korraldatud üritused aset leiavad, mis toovad siia sportlasi ja fänne üle maailma. Kõik need tegevused aitavad ühtlasi Tallinnal valmistuda 2025. aasta Euroopa spordipealinna aastaks, mille eeltööde ja -programmiga juba üsna pea alustame,“ lausus Terik.

Tallinna spordikalender on mitmekülgne, toimumas on palju eripalgelisi suurvõistlusi nagu  IRONMAN 70.3 Tallinn Euroopa meistrivõistlused triatlonis, U21 vanuseklassi judo Euroopa meistrivõistlused, veemoto GT-30 ja OSY-400 paadiklaasi maailmameistrivõistlused  ja F-125 paadiklassi Euroopa meistrivõistlused, Euroopa DiscGolfi Festival, taliujumise maailmameistrivõistlused, lisaks traditsioonilised suurvõistlused Tallinn International Horse Show, judo maailmakarika etapp, piljardi Euroopa liiga osavõistlus jne.

Taliujumise maailmameistrivõistluste korraldaja Erkki Kasenurme sõnul on võimas, kuidas väiksest kogukonnaüritusest on kasvanud maailmameistrivõistlused. „Meie taliujujatest koosnev kogukond panustab palju ning lisaks kahtlemata põnevatele maailmameistrivõistlustele on meil plaanis ka erakordne teateujumine jäises vees. Sellist asja pole varasemalt maailmameistrivõistlustel tehtud ning loodame, et saame püstitada teatetaliujumise maailmarekordi,” lisas Kasenurm.

Euroopa Disc Golf Festival Tallinn 2024 peakorraldaja Ralf Rogov rääkis, et juulis saabuvad Tallinna maailma parimad kettagolfimängijad nii naiste kui meeste arvestuses. „Eelmisel suvel väga hästi korraldatud disc golf’i Euroopa meistrivõistlused tagasid meile Disc Golf Pro Touri litsentsi ning sel suvel saame esimest korda Eestis korraldada maailmakarikasarja etappi,” lisas Rogov.

Sportmängudes on samuti põnev hooaeg ees ootamas, näiteks toimuvad korvpallis FIBA EuroBasket 2025 valikmängud, kus juba 26. veebruaril on võimalik kaasa elada Eesti meeste koondisele. Võrkpallis toimuvad CEV Euroopa meistrivõistluste 2026 valikmängud, käsipallis Euroopa ja maailmameistrivõistluste valikmängud ning jalgpallis UEFA rahvuste liiga kodumängud naistele ja meestele. Jäähokis on kevadel toimumas U18 vanuseklassi IIHF maailmameistrivõistluste division I grupp B turniir, kus kodus võõrustatakse Prantsusmaa, Sloveenia, Itaalia, Lõuna-Korea ja Leedu võistkondi.

Spordivõistluste ja -ürituste korraldajad allkirjastasid täna ka ühise kokkulepe „Hea korralduse nimel“. Rohkem infot Tallinnas toimuvate spordisündmuste kohta leiab kodulehel www.tallinn.ee/sport.