Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Teetööd sulgevad Ussimäe tee autoliiklusele 

Ussimäe tee Lasnamäe Priisle asumis on teetööde tõttu autoliiklusele suletud selle nädala kolmapäevast pühapäevani ehk 5.–9. oktoobril. 

Lisaks sellele on autoliiklusele suletud Ussimäe tee ja Priisle tee ristmik laupäeval ja pühapäeval, 8. ja 9. oktoobril. Kõige lähemad võimalikud ümbersõidud on Läänemere tee ja Linnamäe tee kaudu, kuid Laagna tee ja Narva mnt vahelise liikluse jaoks on soovituslik kasutada ümbersõiduks Mustakivi teed. Hooldekodu teele pääseb Laagna tee poolt Ussimäe tee ja Priisle tee ristmiku nurgal asuva kinnistu kaudu kokkuleppel erateede omanikuga. 

„Vabandame ehitustöödest tingitud ebamugavuste pärast. Kavatseme lähikuudel töödega valmis saada ning siis paraneb märkimisväärselt Ussimäe tee tänavaruumi kvaliteet, sest lisaks sõidutee parandamisele ehitame ka korralikud kõnniteed, mida seal siiani polnud,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

„Kuna liikluskorralduslikult on tegemist keerulise kohaga, tehakse rekonstrueerimistöid etapiviisiliselt, et tööd segaksid inimeste igapäevast liikumist võimalikult vähe. Olemegi jõudnud järgmise liiklusmuudatuseni,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. „Palume kõigil jälgida ajutisi liiklusmärke. Lõpptulemusena muutub ristmik mugavamaks ja turvalisemaks nii autojuhtide kui ka kergliiklejate jaoks.“

Kolmapäevast reedeni ehk 5.–7. oktoobril on ehitustööde tõttu suunatud ümbersõidule bussiliinid number 30 ja 49 ning laupäeval ja pühapäeval, 8.–9. oktoobril bussiliinid number 29, 31, 49 ja 63.

Bussiliini number 49 liikumistee Lennujaama suunal kulgeb ümberkorralduste ajal 5.–7. oktoobril Narva maanteelt Priisle teele ja sealt Ussimäe teele. Bussiliini number 30 liikumistee Kärmu suunal ja bussiliini number 49 liikumistee Viimsi keskuse suunal kulgeb samal ajal Ussimäe teelt Priisle tee kaudu Narva maanteele. Bussiliini number 30 liikumistee Seli suunal ei muutu.

Laupäeval ja pühapäeval, 8.–9. oktoobril sõidavad bussiliinide number 29, 31 ja 49 bussid Iru hooldekodu ja Priisle vahel tavapärase Ussimäe tee suletud lõigu asemel Läänemere tee ja Linnamäe tee kaudu.

Jalakäijatele on tagatud ohutu läbi- või möödapääs, samuti pääsevad oma kinnistutele ligi nende omanikud ja kasutajad ja tagatud on jäätmeveo toimimine.
Priisle tee ja Ussimäe tee ristmiku rekonstrueerimise eesmärk on parandada liiklustingimusi nii autojuhtidele kui ka kergliiklejatele. Ristmik ehitatakse ümber fooriristmikuks ja jalakäijate ja ratturite teekond muutub ohutumaks. 

Priisle tee mõlemasse äärde rajatakse rekonstrueerimisega 2,5–3,5 meetri laiused kõnniteed. Alates Narva maantee ristmikust rajatakse Ussimäe tee äärde nelja meetri laiune kergliiklustee. Uuenev teelõik saab ka LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse ning ülekäiguradade erivalgustuse. Haljastustööde käigus istutatakse 18 pooppuud ja 41 pihlenelat.

Ehitustöid teostavad KV Infra OÜ ja TAVT OÜ, tööde lepinguline maksumus on 1,1 miljonit eurot ja valmimise tähtaeg november 2022.

Täpsem info sõidutee sulgemise kohta on kättesaadav Tallinna operatiivinfo lehel: https://opinfo.tallinn.ee/menetlus/81926 

Ühissõidukite sõiduplaanide ja nende muudatustega on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel: https://transport.tallinn.ee  

Sarnased uudised