Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Teetöödele vaatamata liiklus kesklinnas toimib

Teetöödele vaatamata liiklus kesklinnas toimib

Esmaspäeval taaskäivitunud Vanasadama trammitee ehitustöödega kaasnenud liikluskorralduse muudatustest tingitud keerulised liiklusolud hakkavad järk-järgult stabiliseeruma. Liiklejad on harjumas ajutise liikluskorraldusega ning mitmel ristmikul on abiks ka reguleerijad.

Kesklinna liiklust on sel nädalal mõjutanud ka Endla ja Suur-Ameerika ristmiku piirkonnas toimuvad avariitööd, mis loodetakse lõpetada esmaspäevaks. See omakorda muudab samuti liiklusolukorra paremaks.

Tallinna transpordiameti juhataja Indrek Gailani sõnul oli olukord kõige keerulisem esmaspäeval, kuid nüüdseks on see leevenemas. „Arusaadavalt võtab autojuhtidel aega, et harjuda ehitustööde piirkonnas uue liikluskorraldusega, kuid liiklus kesklinnas toimib, kuigi tipptundidel võib esineda ummikuid. Küll aga tuletame meelde, et kel võimalik, siis lisaks autole saab sadamapiirkonnas liigelda ka jalgsi, ratta ja ühistranspordiga," lausus Gailan.

Tallinna transpordiamet soovitab liiklejatel võimalusel kasutada ühistransporti. Ajutiste liikluskorralduste puhul on eelistatud ja võimalusel arvestatud ühistranspordi maksimaalse prioritiseerimisega, kuid kesklinna läbivatel ühissõidukiliinidel võib tipptundidel esineda 7-10minutilisi hilinemisi.

Ehitusaegse soovitusliku ümbersõidu skeemid leiab Vanasadama trammitee rajamise kodulehelt.

Trammiliiklus uuel trassil on kavas käivitada tänavu sügisel, kuid objekti lõplik valmimine jääb 2025. aasta algusesse. Projekti on rahastanud Euroopa Liit taasterahastu NextGenerationEU vahenditest.